موج
کدخبر : ۳۵۶۱۶۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-356160

استاندار کرمانشاه:

هوشنگ بازوند گفت: در 8 ماه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته تردد اتوبوس‌ها و تاکسی‌ها در شهر کرمانشاه با 30 درصد کاهش روبرو بوده و در این بازه زمانی میزان جابجایی مسافران نیز حدود 40 درصد کاهش داشته است.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، استاندار کرمانشاه در حاشیه جلسه ویدئوکنفرانس با وزیر کشور و وزیر راه و شهرسازی که به‌منظور تأثیر بررسی کرونا بر سیستم حمل‌ونقل برگزار شد، اظهار داشت: به دنبال جبران کاهش درآمدهای ناوگان شهری اعم از تاکسی‌ها و اتوبوس‌ها در شهر کرمانشاه هستیم و در این راستا برنامه‌های خود را به مراکز ذی‌ربط ارائه کرده‌ایم.

وی بیان داشت: در این جلسه که وزرای محترم کشور و راه و شهرسازی و 9 استاندار کلان‌شهر کشور ازجمله استان کرمانشاه حضور داشتند مشکلات سیستم حمل‌ونقل در بخش‌های زمینی، هوایی ریلی موردبررسی قرار گرفت و ما هم برنامه‌های خود را برای تقویت ناوگان درون‌شهری و برون‌شهری عنوان کردیم.

وی با اشاره به مشکلات ایجادشده بر سیستم ناوگان حمل‌ونقل عمومی درون‌شهری کرمانشاه اعم از تاکسی‌ها و اتوبوس‌ها تصریح کرد: در 8 ماه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته تردد اتوبوس‌ها و تاکسی‌ها با 30 درصد کاهش روبرو بوده است و در این 8 ماه جابجایی مسافر نیز حدود 40 درصد کاهش داشته است.

استاندار کرمانشاه ادامه داد: از سوی دیگر با توجه به شرایط کرونا در جامعه از تاکسی‌ها و اتوبوس‌ها خواسته‌شده که مسافر کمتری سوار کنند لذا کاهش جابجایی مسافر و کاهش تعداد مسافر منجر به کاهش درآمد سیستم حمل‌ونقل درون‌شهری شده و ما در این جلسه موضوعات خود را ازجمله پرداخت یارانه و دیگر موضوعات مطرح کردیم.

بازوند افزود: علاوه بر پرداخت یارانه، در اختیار گذاشتن لاستیک به رانندگان تاکسی و اتوبوس مطرح شد و همچنین اعلام کردیم که با توجه به اینکه یارانه شش میلیون تومانی پرداخت‌شده ولی پاسخگوی نیازها نیست درخواست کردیم که این یارانه‌ها مجدداً تمدید شود.

مقام عالی استان اظهار داشت: 224 میلیون تومان تسهیلات برای بازسازی و نوسازی ناوگان اتوبوس‌رانی به هر یک از اتوبوس‌های داخل شهری مطرح و مقرر شد این تسهیلات به رانندگان اتوبوس با نظارت خود سازمان اتوبوس‌رانی به‌منظور بازسازی و نوسازی این ناوگان موردبررسی قرار گیرد.

وی بیان داشت: همچنین مشکلاتی که در سیستم حمل‌ونقل در مرزها براثر بیماری کرونا ایجادشده را موردبررسی قراردادیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها