موج
کدخبر : ۳۳۵۶۳۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-335633

استاندار کرمانشاه دستور داد:

هوشنگ بازوند بابیان اینکه به لحاظ شیوع بیماری کرونا در روزهای سختی قرار داریم؛ گفت: از همه مردم انتظار داریم برای کاهش زنجیره انتقال کرونا توصیه‌های بهداشتی را با زدن ماسک رعایت کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، استاندار کرمانشاه در جلسه ستاد مدیریت کرونا کرمانشاه اظهار داشت: برای حفظ سلامت مردم در مقابله با کرونا همه به وظیفه و مسئولیت اجتماعی خود عمل نمایند و در برخورد با افرادی که سلامت مردم را به خطر می‌اندازند، هدایتگر، مشاور و سفیر سلامت باشند.

نماینده عالی دولت در استان ضمن اشاره به مصوبه‌های ستاد ملی کرونا که امروز به ریاست دکتر روحانی برگزار شد، بیان داشت: با توجه به وجود خطر شیوع و انتقال کرونا در تجمع‌ها و امکان عمومی از 15 تیرماه استفاده از ماسک الزامی است و اجرای این دستورالعمل با جدیت کامل پیگیری می‌شود.

وی افزود: با توجه به اینکه در استان کرمانشاه در وضعیت قرمز قرار دارد، امکان بازگشایی تالارهای عروسی در این هفته ممکن نیست و در صورت مشارکت مردم و بهبود شرایط احتمال دارد از هفته آینده تالارهای عروسی با 50 درصد ظرفیت فعالیت نمایند.

استاندار کرمانشاه از ارائه پیشنهادات به ستاد ملی کرونا برای اعمال محدودیت‌های جدید در برخی شهرستان‌های دارای وضعیت قرمز خبر داد و گفت: بر این اساس محدودیت‌های تردد و تعطیلی‌های احتمالی به وزارت کشور و بهداشت ارسال‌شده و امیدواریم با کمک و مشارکت مردم به سمت شرایط بهتری پیش رویم و نیازی به اعمال محدودیت نباشد.

بازوند به آمادگی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه برای انجام روزانه بیش از هزار تست اشاره کرد و تصریح کرد: انجام تست های تشخیصی کرونا از فردا بر اساس ضوابط جدید انجام می‌شود و دانشگاه علوم پزشکی موظف است نسبت به اطلاع‌رسانی این موضوع اقدام و مردم را از فرآیندهای جدید آگاه نماید.

وی در ادامه تأکید کرد: برگزاری مراسم های عزاداری یکی از عوامل اصلی انتقال کرونا است که از همه بزرگان انتظار داریم در شهرستان‌ها نسبت به اقناع‌سازی مردم برای خودداری از این امر اقدام نمایند و فرمانداران نیز به صورت مستقیم ناظر اصلی این موضوع هستند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها