موج
کدخبر : ۳۱۷۴۳۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-317431

رئیس سازمان فنی‌وحرفه‌ای کشور در کرمانشاه:

علی اوسط هاشمی با انتقاد از اینکه در نظام اداری ما هنوز هم استخدام‌ها بر مبنای مدرک تحصیلی است، گفت: باید برای مهارت افراد ارزش اداری ایجاد شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، رئیس سازمان آموزش فنی‌وحرفه‌ای کشور در شورای مهارت استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه باید برای مهارت افراد در استخدام نظام اداری جایگاه ویژه تعریف کرد، ابراز داشت: استان کرمانشاه به عنوان پایلوت اجرای طرح کاهش نرخ بیکاری از طریق مهارت‌آموزی در هشت استان با نرخ بالای بیکاری در کشور انتخاب‌شده است.

معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه برای تجهیز آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای کرمانشاه از هیچ حمایتی دریغ نخواهیم کرد، اظهار داشت: در طرح کاهش نرخ بیکاری از طریق مهارت‌آموزی، ۱۰۰ هزار نفر آموزش مهارتی خواهند دید.

هاشمی تصریح کرد: مسابقات مهارتی در سطح آسیا در آبان ماه در یازده رشته از جمله الکترونیک، رباتیک، فناوری و... برگزار خواهد شد که میزبانی یکی از این مسابقات را به استان کرمانشاه می‌رسد.

رئیس سازمان فنی‌وحرفه‌ای کشور خاطرنشان ساخت: در آینده‌ای یک آیین‌نامه با همکاری وزارت آموزش‌وپرورش برای ارائه آموزش‌های مهارتی به دانش آموزان مقطع اول و دوم متوسطه نهایی می‌گردد که با اجرایی شدن آن اعطای مدرک پایان دوران تحصیلات برای دانش آموزان منوط به کسب یک مهارت می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها