موج

مدیر مخابرات منطقه کردستان خبر داد:

مدیر مخابرات منطقه کردستان از ارائه خدمات به مردم روستاهای پشاباد و شیخ جعفر از توابع شهرستان های کامیاران وقروه خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، آزاد حکمت با اشاره به اینکه ارائه خدمات مخابراتی در روستاها با هدف رفع مطالبات و نیازهای ارتباطی آنها در دستور کار منطقه قرار دارد، افزود: در راستای تحقق این مهم، با صرف هزینه 12 میلیارد ریال روستای پشاباد کامیاران و شیخ جعفر قروه تحت پوشش خدمات همراه اول قرار گرفتند.

مدیر مخابرات منطقه کردستان با اعلام اینکه پس از انجام برنامه‌ها واقدامات زیر ساختی در این روستاها کار نصب و راه اندازی تجهیزات مخابراتی صورت گرفت اظهارداشت: با انجام این پروژه کلیه مشتریان این نقاط علاوه بر استفاده از سیمکارتهای WLL می‌توانند از مزایای شبکه تلفن همراه و اینترنت همراه بهرمند شوند.

وی اظهار داشت: نصب و راه اندازی تجهیزات مخابراتی در روستاهای پشاباد شهرستان کامیاران و شیخ جعفر قروه، شرایط استفاده از تکنولوژی نسل دوم (2G) و مکالمه تلفن همراه اول را برای مشتریان فراهم نموده است.

مدیر مخابرات منطقه کردستان یادآور شد: در حال حاضر تعداد 76 هزار و 535 مشترک در شهرستان کامیاران و تعداد 60 هزار و 837 مشترک در شهرستان قروه از مزایا و خدمات تلفن همراه اول از محصولات این شبکه در قالب بسته‌های متنوع استفاده می‌کنند.

حکمت گفت: بهره مندی مشتریان در نقاط روستایی از خدمات و محصولات تلفن همراه اول بخصوص دیتای همراه، موجب بهبود و ارتقا کیفیت زندگی، از بین رفتن فاصله‌های جغرافیایی، صرفه جویی در هزینه و مدیریت زمان، کاهش تردد به منظور انجام برخی از کارهای روزمره واداری و… خواهد شد.

وی بیان کرد: توسعه خدمات مخابراتی و ارتباطی در روستاها موجب تحقق عدالت اجتماعی و ارائه یکسان خدمات، کاهش شکاف دیجیتالی، مهاجرت روستاییان به شهرها، ایجاد انگیزه برای کسب وکارهای بومی منطقه‌ای مبتنی بر بستر تلفن همراه و دیتا، جلوگیری از پیدایش کسب وکارهای کاذب و… می‌شود.

گفتنی است هم اکنون تعداد 938 روستای کردستان تحت پوشش خدمات تلفن همراه اول هستند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها