موج

نماینده ولی فقیه در کردستان با تاکید بر ترویج اصول و ارزش های دینی و اسلامی در جامعه گفت: وحدت بین مسلمین فرهنگ عمومی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی شامگاه دوشنبه 13 آبان در یکصد و یکمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان کردستان در سنندج با تاکید بر فرهنگ سازی ارزش‌ها در جامعه اظهار کرد: فرهنگ صرفه جویی و درست مصرف کردن، فرهنگ تولید، فرهنگ کشاورزی، فرهنگ پرداختن به ارزش های انسانی و اسلامی فرهنگ جامعه است و بایستی به ان پرداخته شود.

رییس شورای فرهنگ عمومی استان کردستان با بیان اینکه فرهنگ عمومی در بخش‌های مختلف باید به گذشته برگردد، عنوان کرد: برای تحقق این مهم می توان از ظرفیت هنر و رسانه بهره گرفت.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری  یکی از رسالت‌های صداوسیما به عنوان دانشگاه عمومی را پرداختن به فرهنگ جامعه دانست و افزود: بر همین اساس، لازم است فرهنگ اسلامی، انسانی، ایرانی و قومیتی تقویت و ترویج شود.

آیت الله حسینی شاهرودی، با تاکید بر اینکه صداقت، راستی، قانون گرایی و اصول انسانی باید به عنوان فرهنگ جامعه نهادینه شود، اضافه کرد: این اصول در جامعه فرهنگ بوده و اگر این فرهنگ‌ها اصلاح شود، آن جامعه اصلاح می‌شود.

وی با تاکید بر رواج شاخص‌های فرهنگی در جوانان ادامه داد: لازم است دستگاه‌های مختلف در برنامه ها خود، مسائل فرهنگی را شناسایی  و در گزارش هایشان در راستای توسعه فرهنگ عمومی کار کنند و باعث تحول فرهنگی عمومی جامعه شوند.

نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه فرهنگ مقاومت، فرهنگ عمومی است، یادآوری کرد: فرهنگ ذلت ناپذیری اساس فرهنگ است و این در فرهنگ دینی و اسلامی به ان سفارش شده است.

آیت الله حسینی شاهرودی همچنین بر ترویج اصول و ارزش های دینی و اسلامی در جامعه تاکید کرد و گفت: وحدت بین مسلمین فرهنگ عمومی است که باید تقویت شود.

رییس شورای فرهنگ عمومی استان کردستان همچنین گفت: اگر فرهنگ ملتی فرهنگ وحدت، الفت، برادری و رحمت باشد، این ملت انسجام پیدا می‌کند و رشد می کند.

وی مسئولین را بر تقویت فرهنگ عبودیت، خدمت رسانی، کمک به همنوع در جامعه سفارش و خاطر نشان کرد: باید به این سمت برویم که فرهنگ دینی ما فرهنگ عمومی باشد و تلاش کنیم فرهنگ جامعه به سوی سنت های حسنه هدایت شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها