موج
کدخبر : ۴۸۱۰۱۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-481017

سپاهان به نفع پرسپولیس و استقلال باخت

سپاهان به نفع پرسپولیس و استقلال باخت

فرار پا به توپ گوستاوو و برخورد او با ریگی باعث شد داور نقطه پنالتی را نشان بدهد و اسدی با ضربه دقیق تراکتور را پیش بیندازد و سپاهان پیشتاز در نود دقیقه نتوانست گل خورده را جبران کند.

به گزارش خبرگزاری موج، حساس ترین بازی هفته آخرین دیدار آن نیز هست. از ساعت ۲۱:۳۰ دقیقه و در ورزشگاه امام تبریز تراکتورسازی تبریز میزبان سپاهان است. تقابل دو مربی فنی و پرتغالی لیگ برتر یعنی پاکو خمس و ژوزه مورایس. اصولاً برای معرفی ژوزه مورایس و تایید کیفیت او به دوران حضورش در کنار مورینیو و تاثیر آن اشاره می کنند اما به نظر نتایج و روند بازی تیمهای تحت هدایت او و به ویژه سپاهان، نشان می‌دهد مورایس یک سر و گردن از اغلب مربیان لیگ بالاتر است.

این در کنار بازیکنان با کیفیت سپاهان بدون شک دیدار امروز را برای بازیکنان تراکتورسازی دشوار خواهد کرد. زردپوشان برای حفظ صدر جدول و فاصله با تعقیب کنندگان، نیاز حیاتی به سه امتیاز این بازی دارند و برای پیروزی پا به زمین می‌گذارند.

در سمت مقابل تی‌تی‌ها هم دست و پا بسته و از پیش بازنده نیستند. شاگردان پاکو خمس نمایشی جذاب را تا به اینجای لیگ از خود نشان داده‌اند و امروز با بازگشت سه بازیکن کلیدی خود یعنی آقاجانپور، گوستاوو و ریکاردو آلوز، آماده برای سورپرایز سپاهان هستند.

هفته ۲۵ لیگ برتر ۱۴۰۱/۱/۱۸ 

ورزشگاه: یادگار امام (تبریز) - ساعت ۲۱:۳۰

داور: حسن اکرمی؛ کمک‌ها: حسن ظهیری، دانیال باشنده؛ داور چهارم: حامد سیری؛ ناظر داوری: محمود رفیعی

 

ترکیب تراکتور:

محمدرضا اخباری، محمد آقاجانپور، هادی محمدی، سید محمد حسینی، ابوالفضل رزاق‌پور، صفا هادی، گوستاوو، ریکاردو آلوز، محمد قنبری، مهدی هاشم‌نژاد و رضا اسدی 

سرمربی: پاکو خمس

 

ترکیب سپاهان: 

پیام نیازمند، محمد دانشگر، باربوسا، میلاد زکی‌پور، رامین رضاییان، مسعود ریگی، جلال علی محمدی، محمد کریمی، امید نورافکن، فرشاد احمدزاده و شهریار مغانلو

سرمربی: ژوزه مورایس

اخطار: 

 دقیقه ۲۲ سید محمد حسینی

 

شرح گل:

تراکتور ۱ - سپاهان ۰ (دقیقه ۶۲- رضا اسدی): فرار پا به توپ گوستاوو به درون محوطه سپاهان ریگی را مجبور به خطا کرد تا داور نقطه پنالتی را نشان بدهد. اسدی پشت ضربه قرار گرفت و به خوبی و در آرامش نیازمند را تسلیم و دروازه سپاهان را باز کرد.

 

لحظات حساس:

دقیقه ۱: پرس خوب بازیکنان تراکتور چیزی نمانده بود نیازمند را روی پاس رو به عقب دچار مشکل کند اما سنگربان سپاهان با خروج به موقع، توپ را از منطقه خطر دور کرد.

دقیقه ۲۳: روی خطای محمد حسینی ضربه شروع مجدد برای سپاهان به دست آمد و داور او را با مارت زرد جریمه کرد. رامین رضاییان پشت توپ قرار گرفت و توپ را به درون محوطه ارسال کرد. اخباری از دروازه خارج شد اما در دفع توپ ناموفق بود و توپ از او عبور کرد و اگر مهاجم سپاهان سر نخورده بود تعادلش را از دست نداده بود، می‌توانست دروازه سرخ پوشان تبریز را باز کند اما این موقعیت بی ثمر از دست رفت.

دقیقه ۳۲: گوستاوو با یک پاس بلند و دقیق، مهدی هاشم نژاد را در گوشه محوطه سپاهان صاحب توپ کرد. او هم با کنترل سینه رامین رضاییان را جا گذاشت و وارد محوطه شد و در موقعیت مناسب گلزنی قرار گرفت اما ضربه او بعد از برخورد با دانشگر از منطقه خطر دور شد.

دقیقه ۳۴: امید نورافکن با یک و دو روی خط محوطه تراکتور صاحب توپ شد و به سمت دروازه سرخپوشان شلیک کرد اما ضربه او بعد از برخورد با محمدی به کرنر رفت.

دقیقه ۴۳: رامین رضاییان پشت ضربه کرنر قرار گرفت و توپ را به نزدیکی‌های شش قدم فرستاد اما مدافعین تراکتور توپ را دور کردند. دانشگر در گوشه محوطه صاحب توپ شد و با پای راست دروازه اخباری را هدف گرفت اما توپ او به تور کنار دروازه برخورد کرد و به بیرون رفت.

دقیقه ۲+۴۵: کار ترکیبی زیبای بازیکنان تراکتور هاشم نژاد را از گوشه محوطه سپاهان راه انداخت. پاس در عرض مهدی از روی خط محوطه به نزدیکی‌های شش قدم، اسدی را در موقعیت مناسبی قرار داد اما او در زدن ضربه آخر و باز کردن دروازه سپاهان ناکام بود و این موقعیت مناسب از دست رفت.

دقیقه ۵۲: ارسال بلند از جناح چپ محوطه تراکتور برای شهریار مغانلو با خروج نه چندان مطمئن اخباری چیزی نمانده بود سپاهان را صاحب گل کند اما توپ درست روی پای مغانلو جفت و جور نشد و این موقعیت هم برای سپاهان از دست رفت.

دقیقه ۵۸: ضد حمله سریع بازیکنان تراکتور باعث شد توپ در نزدیکی‌های محوطه سپاهان به هاشم نژاد برسد. او هم با حرکت در عرض و ضربه پای راست شانس خود را امتحان کرد اما نیازمند با جاگیری مناسب شوت را در اختیار گرفت.

دقیقه ۷۲: پاس در عمق و فضای بین مدافعین برای شهریار مغانلو این بازیکن را در موقعیت تک به تک قرار داد اما تکل مدافع تراکتور او را سرنگون کرد تا این موقعیت از دست برود بازیکنان سپاهان به شدت به این تصمیم داور معترض بودند و اعتقاد داشتند خطای پنالتی رخ داده اما داور اعتقادی به پنالتی نداشت

دقیقه ۷۵: توپ دقیق اسدی در فضای پشت مدافعان به گوستاوو رسید اما ضربه این بازیکن از گوشه شش قدم به تیرک دروازه برخورد کرد و این موقعیت از دست رفت.

دقیقه ۸۳: رضاپور از فاصله دور و میانه زمین سپاهان با پای چپ دروازه نیازمند را هدف گرفت اما ضربه پر قدرت او با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۸۶: شهریار مغانلو با کنترل سینه و چرخش در گوشه محوطه تراکتور ضربه خود را به زاویه بسته اخباری زد و محمدرضا در دو مرحله توپ را در اختیار گرفت.

دقیقه ۸۷: کاتاتو بازیکن خارجی سپاهان دقایقی بعد از ورود به زمین از پشت محوطه با پای راست با یک ضربه زمینی دروازه تراکتور را تهدید کرد اما او شوت او با اختلاف کمی بیرون رفت.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه