موج
کدخبر : ۳۶۵۸۲۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-365828

صالحی ‌امیری:

رئیس کمیته ملی المپیک گفت: واکسیناسیون ورزشکاران باید در اولویت باشد. برای این کار راه اول این است که تعداد دوز مورد نیاز برای ورزشکاران را تهیه کنیم که بین 20 تا 30 هزار دوز است.

به گزارش خبرگزاری موج، رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک صبح امروز با حضور در فدراسیون پزشکی ورزشی با غلامرضا نوروزی رئیس این فدراسیون دیدار کرد.

در این بازدید، دو طرف پیرامون مسائل مختلف فدراسیون، بازی‌های المپیک و ... صحبت کردند. در جریان بازدید رئیس کمیته ملی المپیک ، مجید کیهانی عضو هیئت اجرایی نیز حضور داشت.

 

صالحی ‌امیری، رئیس کمیته ملی المپیک در حاشیه این بازدید گفت: با توجه به اینکه سه رویداد در سال آینده در چین است، در جلسه پنجشنبه با سلطانی‌فر پیشنهاد کردیم که با توجه به این مسئله، از چین واکسن برای ورزشکاران در حوزه قهرمانی بگیریم. اگر فدراسیون پزشکی قصد واکسینه کردن ورزشکاران در حوزه قهرمانی را داشته باشد، به بیست هزار دوز واکسن برای 10 هزار ورزشکار نیاز داریم.

وی تاکید کرد: انگیزه ما از حضور در این جمع صمیمی، تبریک گفتن به نوروزی بود. او سالیان گذشته منشأ خدمات زیادی بوده است و باید قدردان زحمات او و همکارانش باشیم. چند نکته وجود دارد، اول اینکه واکسیناسیون ورزشکاران باید در اولویت باشد. برای این کار راه اول این است که تعداد دوز مورد نیاز برای ورزشکاران را تهیه کنیم که بین 20 تا 30 هزار دوز است. ما شش رویداد در پیش داریم. اگر چنانچه در اولویت ستاد کرونا نبود، شما در پزشکی ورزشی مجوز خریداری آن را بگیرید تا از چین یا کشور دیگری بخریم و ورزشکاران بدون دغدغه اعزام شوند. اولویت اول ما همین کار برای سال جدید است.

رئیس کمیته ملی المپیک تصریح کرد: نکته دوم اینکه شما سال 1400 را ویژه ببینید. ما شش رویداد داریم که برگزار خواهند شد. انتظار ما این است که فدراسیون پزشکی ورزشی با هماهنگی نصرالله سجادی و سایر همکاران یک برنامه منظمی برای همه کاروان‌های شش گانه آماده کنند. ژاپنی‌ها پروتکل‌های سختی را برای المپیک در نظر گرفته‌اند که باید در ایران برای این کار آماده شد.

وی افزود: نکته سوم مکانیزم حضور شما در رویدادهای مختلف است. این دوره باید با شرایط ویژه‌ای آماده شوید و فدراسیون پزشکی باید تلاش زیادی کند. به همین دلیل سال 1400 را سال حیاتی برای فدراسیون پزشکی ورزشی می‌دانم، چون هم سلامت جسمانی و هم سلامت روانی باید تأمین شود. مطمئن هستم با انگیزه‌ای که دارید، خدمات زیادی انجام خواهید داد.

دوپینگ به اعتبار ملی ما لطمه می ‌زند

صالحی‌امیری همچنین عنوان کرد: دوپینگ به اعتبار ملی ما لطمه می ‌زند و IOC به شدت به دنبال مبارزه با این پدیده است. انتظارم از فدراسیون پزشکی ورزشی این است که مبارزه با دوپینگ باید اولویت نخست باشد. ما منادی ورزش پاک هستیم. دوپینگ به اعتبار ورزش ایران لطمه می‌زند و انتظار می‌رود که سختگیرانه در این باره عمل شود. اگر در رویدادهای آینده دوپینگ باشد، همه پیروزی‌ها به تلخی کشیده می‌شود.

نوروزی، رئیس فدراسیون پزشی ورزشی گفت:  ما به دلیل شرایط ویژه‌ای که در آن هستیم، اولویت نخست‌مان توجه به حضور در المپیک است که در این راستا باید توجه جدی به سلامت روحی و جسمی ورزشکاران داشته باشیم. ان‌شاالله استارت کار را خواهیم زد و مشاوره‌های لازم به ورزشکاران داده خواهد شد. واکسیناسیون ورزشکاران اهمیت زیادی دارد و قطعا از طریق وزارت بهداشت این موضوع را پیگیری می‌کنیم تا این مهم، میسر شود. سال آینده سال پر ترافیکی است و باید آمادگی بالایی داشته باشیم و مطمئن هستم با حضور شما و مسئولان وزارت ورزش و تجربه المپیک‌های قبلی، کاروان سالمی داشته باشیم. سلامت ورزشکاران هدف ما است و این فلسفه فدراسیون پزشکی ورزشی محسوب می‌شود.

وی تصریح کرد: از بدو حضور آقای صالحی‌امیری در ورزش، اخلاق بارزتر شد. شما در همه حال توجه ویژه به ورزش دارید. این سرلوحه قرار دادن اخلاق در ورزش اقدام بسیار خوبی است و همه به آن علاقه مند هستند و از شما بابت این موضوع که بی‌رنگ و کمرنگ شده بود، قدردانی می‌کنم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها