موج
کدخبر : ۳۸۶۹۸۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-386983

در پایان سال 1399 صورت گرفت؛

مدیرعامل شرکت بیمه ایران‌معین از ثبت سرمایه ۵۶۲ میلیاردی این شرکت در پایان سال۹۹ خبر داد و گفت: بیمه ایران معین به عنوان بزرگترین شرکت بیمه گر در مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، داریوش محمدی مدیرعامل شرکت بیمه ایران‌معین در هجدهمین سال تاسیس این شرکت در کیش، اظهار داشت: این شرکت پس از تاسیس در کیش، مناطق آزاد، مناطق ویژه و در نهایت بیمه‌گذاران اتکایی را نیز تحت پوشش قرار داد.
وی با اشاره به آتش‌سوزی بازار پردیس و پرداخت ۱۷میلیارد تومان در کمترین زمان ممکن به بیمه‌گذاران، گفت: اخیرا در بندرانزلی نیز ۴میلیارد تومان کمتر از یک هفته خسارت داده شد و ثابت کردیم که در عمل به تعهدات‌مان پایبند هستیم.
محمدی ایران‌ معین امروز را مرهون تلاش‌های مدیران قبلی دانست و با تاکید بر اجرای طرح مهر افزود: شرکت در سال گذشته عملکرد مالی قابل‌قبولی داشت، و حدود ۲۷۰۰ فقره وام قرض‌الحسنه به بیمه‌گذاران تعلق گرفت.
داریوش محمدی با اشاره به تصمیم این شرکت و بانک قرض‌الحسنه مهر برای افزایش سقف وام به مبلغ ۲۰ الی ۳۰ میلیون تومان، تصریح کرد: بیمه‌گذاران خسارت‌دیده از کرونا توانستند با طرح مهر، بیش از ۷۵ درصد این تسهیلات به بیمه بدنه اختصاص یافت و بقیه به بیمه‌های حوادث و آتش‌سوزی و عمر تعلق داشت؛ و تمامی کارمزد این وام‌ها در حوزه‌های غیر ثالث به عهده‌ی شرکت ایران‌معین بود و هست.
وی خاطرنشان کرد: سرمایه شرکت از ۲۵۰ میلیارد تومان در ابتدای سال ۹۹ به ۵۶۰ میلیارد تومان ثبت‌شده در پایان سال رسید و این شرکت، همچنان بزرگترین شرکت بیمه در مناطق آزاد است و تمام سود و بخشی از سود انباشته، مجدد به سرمایه شرکت تبدیل خواهد شد و به مبلغ حداقل ۸۰۰ میلیارد تومان خواهیم رسید.
وی با اشاره به سرمایه ۲۷برابری این شرکت به نسبت کوچک‌ترین شرکت مناطق آزاد و سود ۳۷۱میلیارد تومانی آن در سال۹۹ گفت: ایران‌معین با همین اراده، به عنوان شرکتی که متعلق به مناطق آزاد کشور است در صنعت بیمه خوش خواهد درخشید.
محمدی با بیان این مطلب که افزایش سرمایه در صنعت بیمه، در ورود سرمایه‌های جدید سهم بسزایی دارد، تصریح کرد: اکنون مبلغ نگهداری ریسک شرکت ۲۵۶ میلیارد تومان می‌باشد که به‌تبع آن حق بیمه‌ها به درآمد شرکت خواهند افزود.
وی با اشاره به رشد ۵۰ درصدی شرکت در حوزه بیمه اتکایی گفت: علاوه بر اینکه شاخص‌های متعددی برای سنجش وجود دارد، یقین داریم ریلی که ایران‌معین در آن قرار گرفته است، مناسب‌ترین مسیر ممکن و رو به مقصد است. 
وی با اشاره به خریداری ملکی در ساختمان بورس گفت: بنا داریم پس از نقل مکان به آن ساختمان، در محل فعلی، برج بیمه را ساخته و به تمامی شرکت‌های بیمه واگذار کنیم تا محل مناسب و متمرکزی برای تبادلات بیمه در کیش باشد و در صورت ورود کیش به بورس بین‌الملل، در حوزه‌ی مبادلات بین‌الملل نیز قدم‌های محکمی را بردارد.
داریوش محمدی از افتتاح ساختمان جدید بیمه در ماکو، شمالی‌ترین نقطه کشور، خبر داد و گفت: شعبه ماهشهر نیز در این منطقه ویژه اقتصادی تاسیس شده و از بهمن‌ماه در حال خدمت‌رسانی به مردم هستند. 
وی از افزایش درآمد از محل حق بیمه به مبلغ از ۲۶۲ میلیارد تومان در سال ۹۸ به ۹۸۲میلیارد تومان درآمد در پایان سال۹۹ خبر داد و گفت: ۱۵واحد کاهش سهم ثالث در پورتفو ایران‌معین داشته‌ایم.
محمدی طرح مهر را مهم‌ترین خدمت شرکت ایران‌معین به نمایندگان دانست و افزود: بیش از ۱۰۰نماینده فعال شرکت به درآمد و کارمزد بسیار خوبی رسیدند، کمااینکه بدون حداقل محدودیتی در بیمه ثالث، سهم شرکت را در این بخش به ۳۱درصد رساندیم که از میانگین صنعت بیمه که حدود ۳۶درصد و همیشه بالای ۵۰درصد بوده است، کمتر می‌باشد.
محمدی در خصوص بیمه درمان تکمیلی خانواده معزز شهدا، گفت: بیمه ایران‌معین به عنوان یکی از بازوهای بیمه ایران، با این قرارداد علاوه بر صددرصد سوددهی برای شرکت، اعتبار مالیاتی بسیار خوبی را ایجاد کرده و توان پرداخت ۴ماه حقوق کامل کارکنان شرکت را دارد.
وی با تاکید بر کسب بالاترین امتیاز توانگری با عدد ۳۳۵ توسط ایران‌معین گفت: شرکت سهامی بیمه ایران، با ۹۵ درصد مستقیم و پنج درصد غیرمستقیم، تنها سهامدار ایران‌معین محسوب می‌شود.
محمدی در پایان بیان داشت: بنا بر ارتقا بیمه‌های انرژی داریم و در صورت پیوستن به طرح ۸+۱ قدم‌های محکم‌تری نیز خواهیم برداشت و همچنین طرح حذف معافیت مالیاتی در مناطق آزاد، ضررهای زیادی را متوجه شرکت‌های بیمه و بیمه‌گذاران کرده و در صورت تداوم، فضای کار سخت‌تر نیز خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها