موج
کدخبر : ۳۸۴۸۷۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-384877

در روز ملی صنعت و معدن؛

مدیرعامل بانک صنعت و معدن کشور افتتاح سرپرستی بانک صنعت و معدن در هرمزگان را گامی در راستای ارائه‌ی خدمت بیشتر و باکیفیت‌تر به صنعتگران، تولیدکنندگان و معدنکاران استان ارزیابی کرد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، حسین مهری مدیرعامل بانک صنعت و معدن کشور در آئین افتتاح سرپرستی این بانک در استان هرمزگان ضمن گرامی داشت روز صنعت و معدن و تبریک این روز، عنوان کرد: روز صنعت و معدن، فرصت مغتنمی است تا در آن ضمن پاسداشت تلاش و همت والای صنعتگران و معدن‌کاران و تکریم مقام ارزشمند آنان در توسعه و بالندگی کشور، به نقش ارزنده این جهادگران عرصه تولید و همه مسئولان و متصدیان این بخش مهم و حیاتی تأکید و توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

حسین مهری 1

وی گفت: بانک صنعت و معدن به‌عنوان تنها بانک توسعه‌ای و تخصصی در عرصه صنعت و معدن با تکیه‌بر بیش از نیم‌قرن سابقه درخشان خود در حمایت از تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی و با استفاده از قابلیت‌های نیروی انسانی توانمند و متخصص خود، توانسته است در مسیر رشد و توسعه صنعتی کشور، ایجاد اشتغال پایدار و راه‌اندازی صنایع و کسب و کارهای دانش‌بنیان و صادرات محور گام‌های مؤثری بردارد.

مهری خاطرنشان کرد: سیاست و برنامه تدوین‌شده این بانک در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به‌عنوان سال «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» نام گرفته، تأمین مالی بنگاه های تولیدی و پرداخت به‌موقع تسهیلات به آنان برای توسعه و شکوفایی بیشتر و عبور از بحران‌های اقتصادی پیش‌آمده به دلیل تحریم‌های یک‌جانبه و ظالمانه اقتصادی و بانکی و تبعات ناشی از شیوع ویروس کرونا است.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن ادامه داد: همان‌طور که در بیانیه مأموریت این بانک ذکر شده است، مجموعه ما تلاش دارد که از طریق تسهیل گری حرفه‌ای در ارائه خدمات مالی، بانکی و مشاوره‌ای به طرح‌های بزرگ زیرساختی کشور و ایجاد و توسعه‌ی صنایع کوچک، متوسط و بزرگ با اولویت بخش خصوصی در توسعه پایدار کشور شامل بهبود ارزش‌افزوده و بهره‌وری صنایع، افزایش اشتغال، توسعه متوازن منابع بر اساس مزیت‌های رقابتی منطقه‌ای و بهبود زیرساخت‌های توسعه اقتصادی، نقش مؤثر و یکتایی را ایفا می‌کند.

وی ادامه اضافه کرد: در این راستا بانک تعاملی اثربخش با متولیان سیاست‌گذاری توسعه اقتصادی کشور دارد و ارزش‌آفرینی خود را با اتکا به توانایی‌های سرمایه انسانی، شبکه‌ی ارتباطات بین‌المللی و ملی و ایجاد شرایط مناسب تأمین مالی، تحقق می‌بخشد.

مهری در ادامه به اجرای پروژه‌های این بانک در استان هرمزگان اشاره و بیان کرد: امید دارم با حجم سرمایه‌گذاری و تسهیلاتی که بانک صنعت و معدن در استان پرداخت کرده است این بانک بتواند در کنار صنعتگران و معدنکاران و دیگر صنایع زیرساختی کمک کنده باشد.

وی ضمن بیان اینکه به مناسبت روز صنعت و معدن ، سرپرستی بانک صنعت و معدن در استان هرمزگان به افتتاح رسید، گفت: این سرپرستی از سال 98 آغاز و در کمتر از 20 ماه آماده بهره‌برداری شد، این مجموعه برای خدمت بیشتر به صنعتگران، تولیدکنندگان و معدنکاران استان هرمزگان ایجاد شده است.

بانک صنعت و معدن1

مدیرعامل بانک صنعت و معدن ادامه داد: هدف این بانک این است که ضمن اینکه ارائه خدمات، تسهیلات و عملیات بانکی به تولیدکنندگان و صنعتگران، استقرار صرافی، کارگزاری و ارائه‌ی خدمات جانبی را در دستور کار قرار دهد.

وی در تشریح ساختمان سرپرستی بانک صنعت و معدن هرمزگان اعلام داشت: این ساختمان با یک هزار و 334 مترمربع مساحت در چهار طبقه طراحی شده است و امیدواریم بتوانیم با خدمات بهتر برای تولیدکنندگان کشور منشأ اثر باشیم.

مهری اضافه کرد: بانک صنعت و معدن از ابتدای دولت تدبیر و امید 36 طرح متوسط و بزرگ را در هرمزگان تأمین اعتبار کرده که از این پروژه‌ها تاکنون 31 طرح به بهره‌برداری رسیده و کارخانه گندله‌سازی مادکوش با هدف تکمیل زنجیره فولاد در استان یکی از این طرح‌ها است.

وی ادامه داد: همچنین 25 طرح نیز در حال ایجاد است که از بزرگ‌ترین آن می‌توان به نیروگاهی با 220 میلیون یورو اعتبار که با کمک بانک صنعت و معدن تأمین اعتبار می‌شود، اشاره کرد که یک فاز آن به بهره‌برداری رسیده است و فازهای دیگر نیز به‌تدریج به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن تشریح کرد: درمجموع 113 هزار میلیارد ریال تسهیلات از طریق بانک صنعت و معدن به این 36 پروژه اختصاص یافته که از این رقم 551 میلیون به صورت یورویی و مابقی ریالی بوده است.

وی گفت: این بانک در سال گذشته حدود 270 هزار میلیارد ریال تسهیلات در سطح کشور پرداخت کرده است، در دولت تدبیر و امید بالغ‌بر 13 میلیارد و 800 میلیون دلار تسهیلات در بخش صنایع و معادن کشور پرداخت شده و همچنین حدود 680 هزار میلیارد ریال نیز تسهیلات ریالی ما بوده است.

مهری افزود: حدود 74 هزار شغل مستقیم در صنایع متوسط و بزرگ از طریق پرداخت این تسهیلات ایجاد شده است که خود این صنایع بزرگ و متوسط می‌توانند هرکدام در ازای اشتغال مستقیم، 10 شغل غیرمستقیم ایجاد کنند که می‌توان گفت درمجموع برای 740 هزار نفر به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم شغل ایجاد شده است و حدود پنج هزار و 500 شرکت در سراسر کشور از این تسهیلات در قالب سرمایه ثابت و یا سرمایه در گردش بهره‌مند شده‌اند.

حسین مهری در ادامه به تشریح عملکرد بانک صنعت و معدن در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی پرداخت و گفت: همان‌طور که این بانک سعی کرده است تا به رسالت و مأموریت خود جامه عمل بپوشاند، بر آن بوده تا قدمی بزرگ نیز در راستای ایجاد جامعه‌ای بهتر برای همه هم‌وطنان بردارد و به مسئولیت‌هایی که در قبال جامعه دارد به بهترین نحو ممکن عمل کند.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن ادامه داد: بانک صنعت و معدن به‌عنوان یک نهاد مالی خود را متعهد به برآورده کردن بخشی از نیازها و خواسته‌های جامعه می‌داند، این بانک به‌عنوان بانک توسعه‌ای و تخصصی کشور در طول چهل سال فعالیت خود، علاوه بر مأموریت تأمین مالی طرح‌های تولیدی و صنعتی، در راستای ایفای نقش مسئولیت اجتماعی اقدامات مهمی را انجام داده است.

حسین مهری

وی تشریح کرد: تأمین مالی 90 میلیون یورویی برای احداث پروژه مرکز فوق تخصصی مغز و اعصاب ایران با همکاری صندوق توسعه ملی، بانک‌های کشور و صندوق ضمانت صادرات ایران، مشارکت در احداث 5 پایگاه ثابت انتقال خون، تأمین مالی نیروگاه‌های خورشیدی و تأمین مالی آب‌شیرین‌کن با ظرفیت 430 هزار مترمکعب در جنوب کشور، از جمله اقدامات این بانک در راستای تحقق شعار ایفای مسئولیت‌های اجتماعی است.

مهری ادامه داد: همچنین تأمین مالی اتوبوس‌های هیبریدی BRT تهران، ساخت چهار مدرسه، حضور فعال و کمک به زلزله‌زدگان کرمانشاه و اهدای 50 عدد کانکس، ساخت، بازسازی و راه‌اندازی واحدهای تولیدی در زلزله بم و تشکیل کمپین صرفه‌جویی در مصرف آب نیز از دیگر اقدامات انجام شده توسط بانک صنعت و معدن کشور در راستای عمل به مسئولیت‌های اجتماعی بوده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها