English

پرواز با قصّه

از خواندن تا پرواز با قصّه عنوان نشست مجازی بود، که انجمن قصه گویی استان هرمزگان با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی به صورت مجازی برگزار کرد.

پرواز با قصّه

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، نشست مجازی قصه گویی با حضور فرشته مجیب، مربیان فرهنگی، تعدادی از کتابداران اداره امور کتابخانه های استان و به میزبانی انجمن قصه گویی کانون پرورش فکری هرمزگان برگزار شد.

الهام اشرافی جاسکی گفت: این برنامه بانگاه به شعار معاونت فرهنگی «خوب زندگی کردن تمرین می خواهد » و «آینده ساختنی است»، سعی در عمق بخشی به دانش کتابخوانی و قصه گوئی مخاطبان در مواجهه با کودکان و نوجوانان داشت. 

همچنین فرشته مجیب مدرس، مدرس قصه گویی در این نشست گفت: چگونه بخوانیم تا بتوانیم قصه بگوئیم؟چگونه قصه بسازیم و ارتباط برقرارکنیم؟ دو پرسش مهم است.

مجیب با اشاره به اینکه کتاب ها بر اساس سن، علاقه و نیاز مخاطبین انتخاب می شوند و مربیان سعی نمایند در این زمینه از علایق بچه ها آگاه باشند، بیان کرد: یکی ازشیوه های علاقمندکردن مخاطبان کودک و نوجوان به کتاب، قصه بازی با کتاب است.

این مدرس قصه گویی اظهار کرد: همچنین با شیوه آشنایی با مفاهیم کتاب و با کمک کتابخوانی و قصه می‌توان مهارت های اجتماعی مورد نیاز کودکان و نوجوانان همانند دوست داشتن، عشق ورزیدن، احترام گذاشتن، تشخیص خوب از بد و... را به آن ها آموخت. 

وی عنوان کرد: تو بخوان من لذت می برم، ریتم خوانی، کرخوانی، پاپ کورن ریدینگ(خواندن های پرشی)، یارخوانی، بلندخوانی، ساکت خوانی از جمله شیوه های خوانش متن است. 

مجیب در پایان به قصه گویی فی البداهه «قورباغه چاه نشین»، پرداخت تا مربیان به صورت عملی با شیوه قصه سازی آشنا شوند.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه