موج
کدخبر : ۳۵۴۱۰۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-354102

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان گفت: افزایش سرعت وزش بادهای شمال شرقی و گرد و غبار به ویژه در نیمه ابتدایی روز برروی نواحی شرقی و مرکزی استان، تنگه هرمز، دریای عمان و شرق خلیج فارس پیش بینی می شود و دریا مواج خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، کیانوش عارفی معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان گفت: طی امروزپنجشنبه، 29 آبان ماه تحت تاثیر نفوذ زبانه های سامانه ی پرفشار برروی استان، افزایش سرعت وزش بادهای شمال شرقی و گرد و غبار به ویژه در نیمه ابتدایی روز برروی نواحی شرقی و مرکزی استان، تنگه هرمز، دریای عمان و شرق خلیج فارس پیش بینی می شود و دریا مواج خواهد شد. 

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: توصیه می شود شناورهای سبک و صیادی از ترددهای دریایی خودداری کنند و  تمهیدات لازم در بنادر مرکزی استان صورت پذیرد.

عارفی خاطرنشان کرد: روزهای جمعه و شنبه، وزش بادهای شمال شرقی تا جنوب شرقی پدیده غالب مناطق دریایی استان خواهد بود و دریا متلاطم پیش بینی می شود.

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان اذعان کرد: روز یکشنبه با کاهش سرعت وزش باد، شرایط جوی و دریایی نسبتاً آرامی مورد انتظار است. 

وی در پایان اضافه کرد: از نظر دمایی در این مدت، تغییرات دمایی بین 2 تا 4 درجه سلسیوس در نوسان خواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها