موج
کدخبر : ۳۴۱۰۳۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-341031

در راستای مقابله با ویروس کرونا؛

استاندار هرمزگان گفت: از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا، مجازات‌هایی برای متخلفان پروتکل‌های بهداشتی در حال تدوین است تا این مجازات‌ها موجب ضمانت اجرایی رعایت این دستورالعمل‌ها باشد و با افراد متخلف طبق قانون برخورد شود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، فریدون همتی استاندار هرمزگان در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان اظهار داشت: در هفته‌های اخیر شاهد روند نزولی و کاهش ابتلا به بیماری کرونا در استان هرمزگان هستیم که این امر نتیجه رعایت مناسب توصیه ها و پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم، عدم برگزاری تجمعات و مراسمات عروسی و ختم و استفاده از ماسک در اماکن عمومی است.

وی افزود: برای اینکه روند نزولی و کاهش ابتلا به کرونا در هرمزگان ادامه پیدا کند، باید همچنان مردم با جدیت تمامی توصیه ها و اصول بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک، فاصله گذاری فیزیکی و اجتماعی، در خانه ماندن و عدم حضور در مکان‌های عمومی را رعایت کنند.

استاندار هرمزگان گفت: در تمامی محیط های کار و اشتغال از جمله ادارات، سازمان ها، بنگاه‌های اقتصادی و تولیدی، کارگاه ها، پاساژها، بازارها و اصناف مختلف باید همچنان با دقت و جدیت تمامی پروتکل‌های بهداشتی رعایت شود و با تخلفات نیز برخورد خواهد شد.

وی تصریح کرد: از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا، مجازات‌هایی برای متخلفان پروتکل‌های بهداشتی در حال تدوین است تا این مجازات‌ها موجب ضمانت اجرایی رعایت این دستورالعمل‌ها باشد و با افراد متخلف طبق قانون برخورد شود.

همتی ادامه داد: تمامی مدیران و مسئولان وظیفه دارند بر محیط کار حوزه خود نظارت دقیق و جدی داشته باشند تا پروتکل های بهداشتی رعایت شود و در صورت عملکرد ضعیف مدیران ضمن تذکر جدی به آنان، برخورد قانونی نیز صورت خواهد گرفت.

استاندار هرمزگان گفت: بازرسی‌ها و نظارت‌ها باید همچنان به صورت گسترده، منظم و مستمر تداوم داشته باشد و برگزاری هرگونه تجمع، از جمله مراسم‌های عروسی، ختم و دورهمی‌ها همچنان در سراسر هرمزگان ممنوع است.

وی ادامه داد: برای اینکه ابتلا به بیماری کرونا همچنان کاهش یابد، رعایت پروتکل‌های بهداشتی بسیار مورد تأکید است و مردم باید به دقت این موارد را رعایت کرده و نیز از تجمعات جلوگیری کنند و سفرهای غیرضروری نداشته باشند و تا جایی که امکان دارد در خانه بمانند.

همتی گفت: برای نظارت بر اجرای صحیح پروتکل‌های بهداشتی در مبادی ورودی و خروجی، باید نماینده ثابت از سوی فرمانداری بندرعباس در مبادی ورودی و خروجی و حمل و نقل دریایی، هوایی و ریلی استان استقرار یابد تا در این خصوص کنترل جدی صورت گیرد.

وی تصریح کرد: از اهالی رسانه در استان هرمزگان به جهت اقدامات پیشگیرانه و اطلاع رسانی مناسب در مقابله با کرونا، تشکر و قدردانی می‌نمایم و شورای اطلاع رسانی استان، شورای هماهنگی روابط عمومی‌های هرمزگان، صداوسیما و سایر رسانه‌ها، روند آگاهی بخش و آموزش مردم در راستای رعایت توصیه‌ها را همچنان ادامه دهند و برنامه‌های نوین به مناسبت ماه‌های محرم و صفر نیز ارائه و تدوین شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها