موج
کدخبر : ۳۳۶۷۹۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-336798

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه هرمزگان گفت: در سه ماهه نخست سال ۱۰ زایمان در آمبولانس و نه مورد احیای قلبی تنفسی توسط پرسنل اورژانس ۱۱۵ استان انجام شده است و ۵۲ بیمار و مصدوم توسط آمبولانس دریایی از جزایر قشم و هرمز به مرکز استان منتقل شده اند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، حسین قاسمی رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه هرمزگان، از انجام ۹ هزار و ۹۴۷ مأموریت و ارائه خدمات پیش بیمارستانی به یازده هزار و ۱۲۴ بیمار و مصدوم، توسط اورژانس ۱۱۵ هرمزگان خبر داد.

 حسین قاسمی گفت: در سه ماهه اول سال ۹۹، صد و بیست و هفت هزار و ۳۶۰ تماس با مراکز پیام اورژانس ۱۱۵ در کل استان گرفته شده است؛ از این تعداد، 9 هزار و 947 تماس، منجر به اعزام آمبولانس شده  و بیش از  ده هزار مشاوره توسط پزشک و کارشناسان مراکز پیام، به مددجویان ارائه شده است.

وی افزود: متأسفانه بیش از ۲۱ درصد 27 هزار و 49 تماس) از کل تماس های گرفته شده با اورژانس ۱۱۵ را مزاحمت های تلفنی، تشکیل می دهند.

 قاسمی در ادامه گفت: در مدت یاد شده، ۱۰ زایمان در آمبولانس و نه مورد احیای قلبی تنفسی توسط پرسنل اورژانس ۱۱۵ استان انجام شده است و ۵۲ بیمار و مصدوم توسط آمبولانس دریایی از جزایر قشم و هرمز به مرکز استان منتقل شده اند.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه در انتها، ضمن تقدیر از تلاش شبانه روزی تمامی پرسنل اورژانس پیش بیمارستانی استان در مبارزه با ویروس منحوس کرونا، به انتقال یک هزار و 843 بیمار مشکوک به کرونا، با علائم حاد تنفسی به مراکز درمانی مرجع توسط اورژانس ۱۱۵ اشاره کرد و از همشهریان گرامی خواست با توجه به اینکه استان هرمزگان در حال حاضر در وضعیت قرمز قرار دارد، در خانه بمانند و از تردد غیر ضروری در اماکن شلوغ خودداری نموده و حتماً در مکان های عمومی، از ماسک استفاده کنند.  

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها