English

سرپرست معاونت عمرانی استانداری مازندران مطرح کرد؛

ساماندهی ۸۰ درصد از سایت های پسماند مازندران تا پایان سال ۱۴۰۳

سرپرست معاونت عمرانی استانداری مازندران گفت: حدود 80 درصد از سایت‌های پسماند مازندران تا پایان سال 1403 ساماندهی می‌شوند.

ساماندهی 80 درصد از سایت های پسماند مازندران تا پایان سال 1403
به گزارش خبرگزاری موج مازندران

، احمد توکلی در بازدید از سایت مدیریت پسماند انجیلی‌سی بابل با بیان اینکه در دولت سیزدهم به موضوع پسماند استان‌های شمالی توجه ویژه شده است، اظهار داشت: با تأکید رئیس جمهوری، اعتبارات خوبی برای مدیریت پسماند مازندران، گیلان و گلستان اختصاص یافت.

وی با اشاره به اینکه شکل گیری سازمان مدیریت پسماند مازندران اتفاق مهمی برای ورود با برنامه به بحران زباله استان است که در استان تشکیل شد، ادامه داد: مجموعه وزارت کشور برای مدیریت پسماند مازندران کمک های خوبی کرده است و مجموعه استان نیز عزم جدی برای پایان دادن به معضل زباله دارند.

سرپرست معاونت عمرانی استانداری مازندران از ساماندهی ۸۰ درصد سایت‌های پسماند استان تا پایان سال ۱۴۰۳ خبر داد و گفت: سایت‌های زباله تنکابن، نوشهر، نور، ساری، بابل و قائم‌شهر در حال رسیدن به حد مطلوب هستند و با تکمیل و راه اندازی کامل همه این مجموعه ها، دور جدیدی از ساماندهی پسماند در استان محقق خواهد شد.

وی، ساماندهی پسماند مازندران را نیازمند استفاده از توان بخش خصوصی و سرمایه‌گذار دانست و تصریح کرد: دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل بعنوان یکی از مراکز برتر علمی کشور و پژوهشگاه راهبردی امور زیربنایی نیز فرصت مناسبی است و از ظرفیت آن برای مطالعات جامع مدیریت پسماند استان و ساماندهی سایت‌های استان استفاده خواهیم کرد.

توکلی درباره سایت زباله انجیلی سی بابل با بیان اینکه ۲۵۰ تن پسماند بابل در این سایت روزانه کمپوست می‌شود، افزود: تصفیه خانه شیرابه این سایت نیز فعال است و شیرابه در آن روزانه تصفیه و به چرخه روان آب باز می‌گردد.

وی با اشاره به اینکه کود کمپوست نیز در این مجموعه تولید می‌شود، خاطرنشان ساخت: با تخصیص اعتبار لازم، لندفیل قدیمی این سایت مدیریت، و لندفیل جدید تکمیل و همچنین ایجاد تأسیسات جدید برای مدیریت کامل شیرابه و سایر تأسیسات با رعایت الزامات محیط زیستی برای تبدیل این سایت به مرکز سبز احداث خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه