موج
کدخبر : ۴۱۲۵۵۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-412554

رئیس کل دادگستری استان مازندران خواستار شد:

رئیس کل دادگستری مازندران پذیرش توصیه غیرقانونی به قضات و کارمندان دستگاه قضایی استان از جانب اشخاص ذی‌نفوذ را به شدت نهی و بر اجرای تمام و کمال قانون در مراجع قضایی تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، حجت الاسلام و المسلمین محمدصادق اکبری در سلسله جلسات فصلی رؤسای دادگستری و دادستان‌های استان که با حضور حضرت آیت الله محمدی لائینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ساری و معاونین دادگستری استان برگزار شد مجاهدت، ایثار و ولایت پذیری را وظیفه شاخص همه مسئولین و مردم دانست و اظهار داشت: همه‌ ما وارثان امام(ره) و شهدا در حفظ و ارتقاء نظام اسلامی هستم و بنابراین لازم است با جهاد و کوشش مضاعف در راه تحقق عدالت و برقراری نظم و امنیت کوشاتر باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بر اهتمام هرچه بیشتر در اجرای مأموریتهای قضایی تأکید کرد و ادامه داد: در شرایط کنونی باید با امکانات و منابع موجود بیشترین بازدهی را در مراجع قضایی در احقاق حقوق عامه و رسیدگی به موقع به پرونده قضایی داشته باشیم.

 رئیس کل دادگستری استان مازندران تعیین تکلیف پرونده‌های معوق، توجه ویژه به شعبات نامتعارف و اتقان آراء را ازبرنامه‌های اولویت دار در محاکم دانست و افزود: مراجع قضایی از دادسرا تا دادگاه‌های تجدیدنظر استان باید ضمن هم ‌پوشانی بالاترین سطح هماهنگی را برابر قانون داشته تا ضمن اتقان آرا از بروز اطاله دادرسی و تناقض آرا جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه هیچ آرای اجرا نشده‌ای در شعبات اجرای احکام نباید وجود داشته باشد، تأکید کرد: برابر قوانین و مقررات حاکم، ادارات و سازمان‌های ذیربط مجری احکام قطعی مراجع قضایی بوده و تعلل و ترک فعل مدیران در این بخش قابل اغماض نبوده و طبق قوانین جرم انگاری شد و دادستان‌ها باید ضمن پیگیری موضوع مراتب را با سرعت و قاطعیت دنبال کنند.

شایان ذکراست، در این جلسه  آیت الله لائینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ساری با اهدا لوحی از رئیس کل دادگستری استان مازندران تقدیر کرد و همچنین رئیس کل دادگستری مازندران  نیز از چند تن از رؤسا و دادستان های نمونه استان قدردانی کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها