موج
کدخبر : ۴۰۶۴۷۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-406476

نماینده شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور:

نماینده شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور گفت: امام جمعه جدید چالوس، فردی انقلابی، تابع ولایت و سرباز نظام است.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، حجت الاسلام حسنعلی قلعه در مراسم معارفه امام جمعه چالوس اظهار داشت: امام جمعه چالوس تابع ولایت و سرباز نظام است و انسانی انقلابی است.

وی ادامه داد: آقای موسوی تقریباً 1300 نماز جمعه خوانده و 2600 خطبه خوانده است و فردی با تجربه برای شهرستان چالوس انتخاب شده است.

نماینده شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور بیان داشت: تواضع و فروتنی آقای موسوی از ویژگی های بارز ایشان بوده و در هر جایی که امام جمعه بوده موفق بوده است.

وی گفت: ائمه جمعه محور وحدت هستند و تلاش می کنند بتوانند در جذب حداکثری در نماز جمعه تلاش و در کنار مسئولین باشند.

حجت الاسلام قلعه اظهار داشت: یکی دیگر از تکالیف مهم ائمه جمعه هدایتگری و راهبری فرهنگی، سیاسی، معنوی، اجتماعی و اقتصادی است.

وی افزود: بر این اساس همه نهادهای فرهنگی و مذهبی و فعالین دینی باید به امام‌جمعه نگاه کنند؛ زیرا امام‌جمعه، امام شهر و منطقه بوده و از جانب ولی امر جامعه اسلامی منصوب شده است.

نماینده شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور عنوان داشت: البته باید اشکالات و ایرادات به‌ صورت محترمانه بیان شود؛ اما در مجموع لازم است همه فعالان و نهادهای فرهنگی و دینی به انگشت اشاره امام‌جمعه نگاه کنند تا فرهنگ جامعه بالنده‌تر شود.

وی با اشاره به نقش حمایتی ائمه جمعه در مشکلات جامعه و استان و شهرستان، گفت: ائمه جمعه با بسیج مردم و به‌ صورت جهادی به صحنه آمده تا مشکلات حل شود و تاکنون نیز همیشه دوشادوش مسئولان در راستای رفع گرفتاری و مشکلات مردم گام برداشته‌اند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`