موج
کدخبر : ۳۷۱۰۹۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-371096

اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران در باره احتمال آتش سوزی عرصه‌های طبیعی استان هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، معاون امور جنگل اداره کل منابع طبیعی مازندران منطقه ساری با اشاره به افزایش محسوس دما تا روز چهارشنبه این هفته، از مسافران و گردشگران نوروزی خواست از روشن کردن آتش در عرصه‌های طبیعی و بوستان‌ها خودداری کنند.

 

علی غفاری با اشاره به پیش بینی هواشناسی مازندران درباره افزایش ۱۰ تا ۱۵ درجه‌ای دمای هوای استان تا فردا چهارشنبه گفت: در چنین شرایطی، احتمال وقوع آتش سوزی در بوستان‌ها و عرصه‌های طبیعی مازندران بیشتر است.

 

وی با بیان اینکه تغییر رنگ بندی کرونایی و اعلام وضعیت زرد و آبی در مناطق مختلف مازندران، افزایش حضور مسافران و گردشگران نوروزی در این استان را به دنبال داشته است افزود: مسافران و گردشگران از روشن کردن آتش در بوستان‌ها و عرصه‌های طبیعی و جنگلی خودداری کنند.

 

غفاری از برپایی گشت‌های نوروزی اداره کل مناطبع طبیعی با هدف حفاظت از عرصه‌های طبیعی در برابر حوادثی مانند آتش سوزی در بوستان‌ها و عرصه‌های جنگلی خبر داد و به مردم توصیه کرد: در صورت حضور در بوستان‌ها و روشن کردن آتش، ماسک و دستکش و دیگر وسایل حفاظت فردی را داخل سطل زباله بیندازند و پیش از ترک محل، درباره خاموش بودن آتش مطمئن شوند.

 

وی بیان داشت : مازندران ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار هکتار مساحت دارد که ۸۷ درصد ازاین مساحت را عرصه‌های منابع طبیعی و مراتع تشکیل می‌دهند که حوزه منابع طبعی مازندران منطقه ساری حدود ۷۰ درصد از اراضی ملی و جنگل‌های استان را زیر پوشش مدیریتی خود دارد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها