موج
کدخبر : ۳۶۷۱۲۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-367120

فرماندار نوشهر خبر داد:

فرماندار نوشهر از بروز خسارت ۱۰۱ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریالی طوفان چند روز گذشته در بخش کوهستانی کجور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، سعید یزدانی در جلسه ستاد بحران شهرستان نوشهر با اشاره به بروز خسارت شدید تندباد و طوفان چند روز گذشته به بخش کوهستانی کجور اظهار داشت: این تندباد که سرعت آن بین 83 تا 115 کیلومتر بر ساعت گزارش شده است، طبق برآوردهای اولیه به میزان ۱۰۱ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال خسارت در بخش کوهستانی کجور وارد کرده است.

وی ادامه داد: این طوفان به ۲۸۰ واحد مسکونی و ۷۹ واحد دامداری در ۱۷ روستا و دو شهر پول و کجور خسارت جدی وارد کرده است.

فرماندار نوشهر با اشاره به سرمای هوا و امکان بارش برف در مناطق روستایی کجور تصریح کرد: مسئولان ذیربط باید در اسرع وقت نسبت به بازسازی واحدهای خسارت دیده از طوفان و تندباد اقدام کنند و برای آن دسته از خانواده هایی که از نظر معیشتی در شرایط مناسبی قرار ندارند کمک های بلاعوض را مدنظر قرار دهند.

وی بیان کرد: جهاد کشاورزی شهرستان نوشهر نیز باید هر چه زودتر برای تأمین خوراک و علوفه دامی جهت دامداران حادثه دیده در مناطق طوفان زده تلاش و حرکت اساسی کنند.

رئیس بنیاد مسکن شهرستان نوشهر نیز با بیان اینکه خسارات وارد بر واحدهای مسکونی تا 30 درصد گزارش شده است، گفت: این میزان خسارت از نظر ریالی ۴۵ میلیارد ریال بوده است.

مهدی بیژنی تصریح کرد: در روستای صالحان به 80 واحد مسکونی خسارت وارد شده است.

در ادامه معاون مدیر جهاد کشاورزی نوشهر هم میزان خسارت به دامداری ها را  ۵۶ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال اعلام کرد و اظهار داشت: از آنجایی که سقف اغلب دامداری ها از چوب و حلب بود متأسفانه از جا کنده شدند که بیشترین میزان خسارت در این بخش مربوط به روستاهای سریوده، لاشک، نیتل، صالحان، چناربن، فیروزآباد، خاچک و شهرهای کجور و پول بوده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها