موج
کدخبر : ۳۶۴۴۱۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-364413

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران تأکید کرد:

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران تأکید کرد: در حوزه انعکاس خبر و اطلاع رسانی فعالیت های امداد و نجات جمعیت هلال احمر مازندران، باید اعتمادسازی را افزایش داده و امید را تزریق کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، غلامعلی فخاری در نخستین نشست تخصصی دبیران باشگاه خبرنگاران داوطلب این جمعیت با تبریک چهل و دومین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و ایام دهه فجر، اظهار داشت: ما در جمعیت هلال احمر متعلق به مردم هستیم و باید برای تنویر اذهان و جامعه باید کار اثربخش در جامعه برای بهبود امور و ارتقاء توان و آمادگی جامعه در برابر مخاطرات انجام دهیم و این بسیار مهم و ارزشمند است.

وی با اشاره به اینکه هدف از تشکیل باشگاه خبرنگاران داوطلب جمعیت هلال احمر انعکاس حداکثری اخبار فعالیت ها و تلاش های این جمعیت است، ادامه داد: از آنجایی که یک مجموعه امدادی در استان مازندران هستیم و نیروهای امداد و نجات نیز زحمات زیادی می کشند بنابراین باید با ابزار رسانه خدمات جمعیت هلال احمر برای عموم مردم به شکلی مطلوب و اثرگذار از جهت کمی و کیفی تبیین و اطلاع رسانی شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران با بیان اینکه مهم ترین و اثربخش ترین رسانه خود انسان است، گفت: از این رو، امدادگران هلال احمر مهمترین رسانه این جمعیت در صحنه حادثه هستند و می‌توانند تلاش ها و خدمات نیروها را با کیفیتی بالا منعکس کنند.

فخاری هلال احمر مازندران

وی تأکیدکرد: احترام و اعتماد مردم، سرمایه ما در جمعیت هلال احمر است که می‌تواند بسیاری از مشکلات را در صحنه حادثه حل کند.

فخاری ابراز کرد: ما یک مجموعه مردمی و بین المللی هستیم و جایگاه مهمی در حوزه خدمت به مردم و جامعه داریم و بنابراین باید در حوزه انعکاس خبر و اطلاع رسانی فعالیت های امداد و نجات جمعیت هلال احمر مازندران، اعتمادسازی را افزایش داده و امید را تزریق کنیم.

وی بیان کرد: محتوای خبری و رسانه ای تخصصی که تولید می شود باید سبب افزایش آرامش و اعتماد در جامعه شود و این موضوع مورد تأکید مجموعه هلال احمر است که می توان با بهره گیری از تجارب خبرنگاران حرفه ای در کنار برنامه ریزی قوی و دقیق برای دست یابی به اهداف جمعیت هلال احمر با نگاه نوع دوستی و حفظ شأن و جایگاه انسانی آن را تحقق بخشید.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران تصریح کرد: چگونگی اطلاع رسانی و انعکاس اخبار در شرایط بحران بسیار حائز اهمیت است و بنابراین ضرورت دارد تا آموزش های تخصصی لازم در این زمینه به منظور پیشگیری از حاشیه های احتمالی و نیز آنچه هدف مورد نظر باشگاه خبرنگاران داوطلب جمعیت هلال احمر است، مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه تهیه و  انتشار اخبار  حوزه  جمعیت هلال احمر  باید به گونه‌ای باشد که در ارتقاء توانمندی و افزایش تاب آوری جامعه تأثیرگذار باشد، گفت: جمعیت هلال احمر بازوی توانمند دولت ها در حوادث و سوانح است و باید بدون هرگونه جهت گیری کار و خدمت کنیم.

نویسنده:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها