موج
کدخبر : ۳۵۸۲۳۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-358239

استاندار مازندران تأکید کرد:

استاندار مازندران با بیان اینکه در زمینه نخاله‌های ساختمانی و تفکیک زباله از مبدأ مشکلاتی در مازندران داریم، تأکید کرد: ضروری است تا موضوع تفکیک زباله از مبدأ و کاهش تولید زباله در مازندران مورد توجه قرار گرفته و اجرایی شود.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، احمد حسین‌زادگان در آئین افتتاح و بهره‌برداری از نخستین نیروگاه زباله‌سوز شمال کشور در نوشهر، اظهار داشت: موضوع پسماند در استان‌های شمالی سبب شد سرعت اعتبارات دولتی ۳۰۰ درصد افزایش یابد.

وی ادامه داد: هیئت دولت موضوع پسماند استان‌های شمالی را در اولویت قرار داد و در حال حاضر وضعیت پروژه‌های پسماند مازندران در شرایط خوبی قرار دارد و تقریباً هیچ پروژه‌ای بلاتکلیف نیست.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه نیروگاه زباله‌سوز ساری دارای ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی است، گفت: این نیروگاه نیز تا پایان امسال به بهره برداری خواهد رسید و در مجموع معضل پسماند در مازندران در دولت تدبیر و امید همواره در حال کوچک شدن بوده است.

وی با بیان اینکه  در زمینه نخاله‌های ساختمانی و تفکیک زباله از مبدأ مشکلاتی در مازندران داریم، تصریح کرد: همچنین در کاهش تولید زباله در مازندران نیز مشکلاتی داریم و باید به سمت تفکیک زباله از مبدا و تولید کمتر آن برویم اما در مجموع وضعیت استان مازندران در بحث تفکیک زباله از مبدأ و ایجاد پروژه‌های جدید مطلوب است.

حسین‌زادگان با اشاره به اینکه با افتتاح نیروگاه زباله‌سوز نوشهر مشکل زباله این شهر و شهرهای حومه آن برطرف می‌شود، گفت: در صورتی که تفکیک زباله از مبداء نیز صورت گیرد و نخا‌له‌های ساختمانی کاهش یابد و سپس آن را سوزاند، بخش زیادی از مشکل پسماند مازندران حل می‌شود.

نویسنده:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها