موج
کدخبر : ۳۵۴۲۴۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-354249

شهردار چالوس خبر داد:

شهردار چالوس گفت: با نظارت محیط زیست شهرستان چالوس مرکز دفن زباله در حال ساماندهی اساسی است و ۵ هکتار زمین اضافه ساماندهی و نهال‌کاری و تحویل منابع طبیعی گردید.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، جعفر ردایی اظهار داشت:  برنامه کنترل شیرابه تهیه و در حال پیگیری اخذ اعتبار هستیم و رئیس  محیط زیست شهرستان چالوس که زمینه تعامل سازنده در زمینه ساماندهی زیست محیطی مرکز دفن و مختومه شدن پرونده قضایی چندین ساله داشته اند تشکر میکنم.

وی ادامه داد:  متمم ۱۲۰ میلیارد تومانی با ۱۰۰ عنوان پروژه عمرانی بلند، میان و کوتاه مدت در راستای استراتژی ۴ ساله شورای شهر پس از تصویب اجرایی خواهد شد.

ردایی بیان داشت: ۷۴ میلیارد تومان اعتبار عمرانی قابل تحقق پس از سالها بودجه عمرانی شهر چالوس از ۶۰ درصد بودجه بالاتر رفته است

شهردار چالوس اذعان داشت: سرانه یک میلیون تومان هزینه عمرانی برای هر شهروند در طول یکسال ما را در ابتدای مسیر توسعه همه جانبه شهر قرار داده است.

وی گفت:  با تشکیل سازمان پسماند استان، پروژه بیوگاز به صورت استانی در حال پیگیری می‌باشد و نماینده شرکت سوئدی همکاری و همراهی زیادی برای جلوگیری از طرح دعوی حقوقی در دیوان لاهه داشته است.

شهردار چالوس اذعان داشت: مشکلات هتل کوشال قابل حل و فصل است‌ و این پرونده یکی از مهمترین چالش‌های شهرداری در یک دهه اخیر بوده و خسارات ناشی از اجرای رای قضایی جبران ناپذیر خواهد بود که تلاش فرماندار چالوس در راستای جلوگیری از خسارت ستودنی است و در بازدیدی که با نماینده  مجلس  و اعضای شورای شهر داشته ایم، روزنه‌هایی برای رفع  نهایی مشکل از طریق سازمان هواپیمایی و مقام وزارت راه و شهرسازی بوجود آمده است.

ردایی بیان داشت:  پروژه بام چالوس کلیه بدهی‌های خود را پرداخت نموده و گواهی عدم خلاف اخذ کرده است و اختلاف شهرداری و شرکت سرمایه گذاری مسکن شمال نیز  پس از سالها حل و فصل گردید و شرکت اعلام آمادگی نموده پروژه‌های جدیدی در شهر چالوس اجرا نماید.

وی تاکید کرد:  ایستگاه سی‌ان‌جی، پارکینگ آرامستان، ساختمان ایستگاه دوم آتش‌نشانی، ساختمان پایش تصویری و قسمتی از آرامستان که با رای قطعی قضایی از ید شهرداری خارج گردیده بود با پیگیری و توافق در تملک شهرداری قرار گرفت و لایحه آن به شورا ارسال گردید.

ردایی بیان داشت:  آرامستان یوسف رضا که به شکل هیات امنایی اداره می‌شود، ظرفیت آن در حال تکمیل شدن است و چند نقطه برای ایجاد آرامستان در نظر گرفته شده و در حال پیگیری هستیم.

شهردار چالوس بیان داشت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا تعداد ۱۹۴ نفر فوتی غسل و کفن شده و تعداد ۵۰ نفر دفن مابقی به سایر آرامستان‌ها انتقال یافته اند.

وی در پایان گفت:  موفقیت های حاصله نتیجه اعتماد شهروندان، تلاش و همدلی کارکنان شهرداری و اعضای شورای شهر و تعامل مسئولین شهرستان چالوس بوده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها