موج
کدخبر : ۳۵۰۲۸۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-350285

معاون استاندار مازندران:

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران با بیان اینکه بازآفرینی شهری سبب توسعه متوازن شهرها می شود، گفت: بازآفرینی شهری حاشیه نشینی را کاهش می دهد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، مهدی رازجویان  در جلسه ستاد بازآفرینی شهری استان مازندران اظهار داشت:  اعمال مشوق‌های لازم برای مردم و استفاده شهروندان از تسهیلات مختلف برای کمک به اجرای بازآفرینی شهری ضروری است و بازآفرینی شهری عامل مهمی در توسعه شهرها است.

وی ادامه داد: دسترسی راحت مردم به امکانات شهری، نیازمند توجه بیشتر فرمانداران و شهرداران به طرح بازآفرینی شهری است.

رازجویان افزود: توجه خاص دولت به بافت‌های ناکارآمد شهری باعث می‌شود روح جدیدی به این نقاط شهری دمیده شود و شهرداران با توجه بیشتر به بحث بازآفرینی شهری می‌توانند ضمن مدیریت صحیح منابع، توسعه شهری را رقم بزنند.

معاون استاندار مازندران با تاکید بر اینکه بازآفرینی شهری یک فرصت مهم برای توسعه و تحول شهرها محسوب می‌شود، افزود: بازآفرینی شهری سبب توسعه متوازن شهرها می‌شود از این رو عدم هماهنگی بین دستگاه‌های مختلف جهت استفاده مردم از تسهیلات بافت فرسوده، پذیرفتنی نیست.

وی با بیان اینکه بازآفرینی شهری فرصتی برای جذب سرمایه‌گذاران جهت توسعه شهرهااست، افزود: طرح بازآفرینی شهری باعث می‌شود تا شهرداری‌ها توجه بیشتری به مناطق حاشیه‌نشین و کم‌برخوردار داشته باشند.

رازجویان با اشاره به اینکه فرمانداران و شهرداران در راستای جذب اعتبارات بازآفرینی شهری فعال‌تر از قبل باشند، اظهار داشت: با توجه به مشکلات اقتصادی، اعتبارات طرح بازآفرینی شهری فرصت بسیار مناسبی برای توسعه شهرهاست.

رازجویان  گفت: بانک مسکن با تسریع ارائه تسهیلات مناسب به مردم می‌تواند نقش پررنگی در اجرای طرح بازآفرینی شهری داشته باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها