موج
کدخبر : ۳۴۱۶۸۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-341686

نوبخت خبر داد:

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت : ۱۸ طرح نیمه تمام در حوزه‌های مختلف تا سال ۱۴۰۰ در مازندران افتتاح می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، معاون رییس جمهور در حاشیه بازدید از طرح های عمرانی استان مازندران در جمع خبرنگاران گفت: ۱۸ طرح تولیدی نیمه تمام در بخش‌های کشاروزی، صنعتی، خدماتی و شرکت‌های دانش بنیان در مازندران با اعتباری بیش از ۱۴۰۰ میلیارد تومان از منابع دولتی و غیر دولتی تا پایان این دولت به بهره برداری می‌رسد.

محمد باقر نوبخت ادامه داد: هفته قبل سازمان برنامه و بودجه، منابع دولتی برای افتتاح این طرح‌ها در مازندران را اختصاص داد.

رییس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه  ۵۷۷ میلیارد تومان برای ۱۰ پروژه شناسایی شده در مازندران اختصاص داده شده که  تا پایان سال ۹۹ افتتاح خوهد شد گفت: تاکنون ۳۸۸ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای این طرحها اختصاص داده  شد.

نوبخت در ادامه به تحریم‌های ظالمانه ایران توسط کشور‌های دیگر اشاره کرد و گفت: آمریکا و برخی کشور‌های دیگر در تلاش هستند با اعمال تحریم‌های اقتصادی، ایران را به زانو درآورند، اما با برنامه ریزی های انجام شده همه فعالیت‌های عمرانی و خدماتی بدون وقفه در کشور در حال انجام است.

وی با بیان اینکه جدا از تحریم ایران در صادرات نفت، هر نوع مبادله ارزی از سوی ایران نیز با تحریم همراه است خاطرنشان کرد: ۴۵ تا ۵۰ میلیارد دلار صادرات غیر نفتی داشتیم و از این بیشتر صادرات غیر نفتی صورت  می گرفت.

معاون رییس جمهوری باتوجه به اینکه تحریم‌های ظالمانه و جنگ بزرگ اقتصادی علیه ایران مشکلات اقتصادی زیادی برای کشورمان ایجاد کرده گفت: مبادلات تجاری ایران با دیگر کشور‌ها به ارزش اقتصادی ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیارد دلار بوده است.

نوبخت ادامه داد: آمریکا و همدستانش انتظار داشتند کشورمان با این تحریم‌ها به مشکلات عدیده‌ای از جمله عدم پرداخت حقوق کارکنان، یارانه‌ها و توقف طرح‌های عمرانی گرفتار شود، اما دولت تمام تلاش خود را می‌کند تا بتواند فشار‌های اقتصادی را بر مردم کمتر کند.

وی در پایان افزود: استان مازندران این روز‌ها یکی از استان‌های پیشرو در اهداف نظام است و در زمان سخت تحریم‌های کشور ، در حال اجرای برنامه‌های خود است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها