موج
کدخبر : ۳۳۴۹۸۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-334987

معاون استاندار مازندران:

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران با بیان اینکه رویکردهای سنتی پاسخگوی آسیب شناسی در حوزه مواد مخدر نیست گفت : برای مقابله با آسیب اعتیاد و مصرف مواد مخدر لازم است از رویکردهای علمی استفاده کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، حسین حسن نژاد اظهار داشت: نیاز است با افزایش میزان حساسیت اجتماعی زمینه مشارکت جدی مردم را در این حوزه افزایش دهیم.

وی در ادامه خواستار مقابله و کنترل عوامل شکل گیری اعتیاد شد و گفت: در قبال آسیب های اجتماعی مقاومت های لازم انجام نگرفته و باید در این زمینه حساسیت های اجتماعی را افزایش داد .

معاون سیاسی استاندار مازندران  مقوله مواد مخدر و اعتیاد را چند وجهی خواند و خواستار وسعت نگاه به مقوله اعتیاد شد و گفت : سهم هر عامل به اندازه اثر گذاری باید تعیین و با اولویت اقدام کرد.

حسن نژاد نقش مشارکت اجتماعی را در مانایی درمان  بهبود یافتگان اعتیاد بسیار مهم خواند و گفت : بهبود یافتگان مواد مخدر ضرورت دارد تا مهارت های لازم را  مانند مهارت اجتماعی ، ارتباطی ، عاطفی وخانوادگی را بیاموزند .

وی از سمن ها خواست برای اثر گذاری فعالیت ها به تقویت همدیگر کمک کنند و با بهره گیری از ظرفیت ها و هم افزایی زمینه افزایش مشارکت را فراهم کنند .

حسن نژاد بهره گیری از امکانات عمومی و مردمی را برای کاهش آسیب های اجتماعی متذکر شد و افزود : از توان و ظرفیت سمن ها برای کاهش آسیب های اعتیاد باید استفاده بیشتری کرد.

وی ادامه داد : نگاه آگاهانه و معقولانه در مقابله با مواد مخدر و بسیج امکانات برای حل مشکلات حوزه اعتیاد می تواند راهگشا و اثر بخش باشد

حسن نژاد در پایان بر ضروت ایجاد فرصت مناسب برای اشتغال بهبود یافتگان مواد مخدر با هوشمندی و توجه به مسائل جدید تاکید کرد.

بر اساس آخرین آمارها هم اکنون ۵۸ هزار معتاد در ۵۲۴ مرکز ترک اعتیاد استان مازندران در حال ترک این مواد افیونی قرار دارند و در این مدت نیز طرح پیشگیرانه اعتیاد برای حدود ۳۰۰ هزار نفر در مناطق شهری و روستایی در معرض خطر اجرا شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها