موج
کدخبر : ۳۳۰۰۲۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-330025

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران:

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران گفت: حوزه‌های علمیه در زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی پیشگام و پیشتاز باشند زیرا مواد مخدر تهدید کننده سلامت و امنیت جامعه است.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، احمد مظفری در نشست با مدیر حوزه‌های علمیه مازندران گفت: مواد مخدر تهدید کننده سلامت و امنیت جامعه است و از همه ظرفیت‌ها برای مقابله با آن باید استفاده شود و حوزه‌های علمیه در زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌توانند پیشگام و پیشتاز باشند.

وی ادامه داد: تقویت باورهای مذهبی و افزایش آگاهی‌ها و مهارت‌های زندگی به کنترل شیوع مواد مخدر وکاهش آسیب کمک بزرگی می‌نماید و نقش حوزه‌های علمیه در این زمینه راهبردی و مهم است.

مظفری اعتیاد را مادر همه جرایم و آسیب‌ها خواند و گفت: همه در مقابل حفظ سلامت جامعه مسئولیت دارند و حوزه‌های علمیه می‌توانند در این زمینه پیشگام و پیشتاز باشند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران با اشاره به امضا تفاهم نامه مشترک بین حوزه‌های علمیه و ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: بر اساس این تفاهم نامه هم مطالعات و تحقیقات مناسب در حوزه آسیب‌های اجتماعی به ویژه اعتیاد انجام خواهد شد و هم آموزش‌های لازم به طلاب و اساتید در زمینه اعتیاد و پیشگیری از آن ارائه می‌شود.

وی تصریح کرد: ظرفیت مبلغین و وعاظ به عنوان یاریگران زندگی می‌تواند کمک بزرگی به آگاهی بخشی جامعه، کاهش آسیب‌ها و ارتقا سلامت جامعه کند.

مظفری تاکید کرد: شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در راستای ارتقا نقش آفرینی گروه‌های مرجع و سفیران اجتماعی در زمینه مبارزه با مواد مخدر برنامه‌های مختلفی را طراحی و اجرا می‌کند و امیدواریم همه طلاب و فضلای حوزه‌های علمیه نیز در این جنگ خاموش یاریگر زندگی بوده و در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی مشارکت فعال داشته باشند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها