موج
کدخبر : ۲۹۴۵۷۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-294573

استاندار مازندران:

استاندار مازندران گفت: انتخابات بر مبنای عقلانیت همراه با شاخص‌های کیفی و به دور از تعصبات جناحی ، قومی و قبیله‌ای باعت توسعه سیاسی ، اجتماعی و اقتصادی استان و کشور می‌شود. ‎

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، احمد حسین زادگان در همایش ملی شوراهای دانش آموزی سراسر کشور در اردوگاه میرزا کوچک خان  رامسر اظهار داشت: در کشور ما متغیرهای زیادی از جمله وعده ها، تعصبات محلی، منطقه ای و قومی در انتخابات نقش دارد که این عوامل نه تنها مشکل زاست بلکه در کاهش سطح کیفی انتخابات هم تاثیر می گذارد.

وی ادامه داد: بهترین انتخابات زمانی است که انتخاب کنندگان تحت تاثیر عقلانیت و شاخص های کیفی انتخاب کنند.

 استاندار مازندران با اشاره به برگزاری انتخابات دانش آموزی در کشور، گفت: انتخابات شوراهای دانش آموزی آزادانه و بدون هیچ حاشیه ای برگزار می شود و حضور ۹ میلیون دانش آموز در انتخابات بدون حاشیه و با کمترین هزینه مالی از سوی وزارت آموزش و پرورش قابل تقدیر است.

وی افزود: وزارت آموزش و پرورش توانسته با کمترین هزینه انتخابات آزاد را برگزار کند و مهم تر از همه اینکه زمینه تربیت و تجربه انتخاباتی و سیاسی از سنین دانش آموزی در کشور را برای دانش آموزان فراهم می کند.

حسین زادگان همچنین رویکرد وزارت آموزش و پرورش را در راستای تربیت روحیه مشارکتی و سیاسی دانش آموزان در قالب برگزاری انتخابات دانش آموزی قابل ستایش و تحسین برانکیز دانست و خطاب به دانش آموزان گفت: سمت و سوی رای شما فارغ از هر گونه فشارهای سیاسی، احزاب، تعصبات محلی و قومی است که این امر سبب موفقیت برنامه های شما می شود.

وی با اشاره به اهمیت مشارکت اجتماعی و تربیتی دانش آموزان افزود: به دلیل اهمیت این موضوع ما در استان به دنبال اقدام عملی برای افزایش روحیه مشارکت اجتماعی دانش آموزان هستیم و بر همین اساس عضویت دانش آموزان در سمن های مشخص در دستور کار آموزش و پرورش استان مازندران قرار گرفته است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها