موج
کدخبر : ۳۵۷۱۶۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-357166

روابط عمومی دادگستری مازندران اعلام کرد:

رییس دادگستری مازندران گفت: ششمین عضو شورای اسلامی شهر ساری به اتهام فساد مالی بازداشت شد.

به گزارش خبرگزاری موج؛ روابط عمومی دادگستری مازندران از قول حجت‌الاسلام محمدصادق اکبری، رییس این مجموعه با تایید دستگیری عضو شورای شهر ساری، ‌مبارزه قاطع و بدون چشم‌پوشی با انواع فساد را از وظایف دستگاه قضا اعلام کرد. گرچه زمزمه وجود فساد در بدنه مدیریت شهری شهر ساری از مدت‌ها قبل حتی پیش از روی کار آمدن شورای پنجم وجود داشت اما از تابستان ۹۷ با دستگیری تعدادی از مدیران شهرداری تبدیل به پرونده قضایی شد.

این عضو شورای شهر ساری که سابقه چهار ساله ریاست بر این نهاد را در دوره چهارم و یک ساله دور پنجم در کارنامه اش دارد، طبق اطلاعات منتشرشده در فضای مجازی سه‌شنبه شب دستگیر شد و دادگستری مازندران هم چهارشنبه آن را تایید کرد.

 

با دستگیری ششمین عضو شورای شهر ساری، تعداد بازداشتی‌ها در این پرونده به ۱۱ نفر در مجموعه شورای شهر و شهرداری رسیده است. پیش از این شهردار ساری ۱۷ آبان دستگیر شده بود و در حال حاضر امور شهر با تفویض اختیار به معاونان شهردار پیگیری می شود. شورای شهر ساری مصوبه فقدان شرایط احراز صلاحیت را برای انتخاب شهردار جدید به فرمانداری ارائه کرده بود ولی اکنون مشخص نیست آیا این مصوبه با دستگیری عضو جدید شورا و خارج شدن آن از حد نصاب قابل پیگیری است یا نه.

همچنین رییس کل دادگستری مازندران در خبری دیگر اعلام کرد که حکم شهردار سابق بابلسر به اتهام ارتشاء ، حبس، شلاق و انفصال از خدمت در دادگاه تجدید نظر تایید شده است.

اکبری  افزود: شهردار سابق بابلسر (م-ش) به اتهام ارتشا،به پنج سال حبس، ۷۴ ضربه شلاق و سه سال انفصال از خدمات دولتی و جزای نقدی از سوی یکی از شعب دادگاه تجدیدنظر استان محکوم شد.

وی گفت : همچنین  ۲ عضو شورای اسلامی و دهیار روستای ملاکلا در سرخرود نیز به اتهام اخذ رشوه و صدور پروانه های ساختمانی در ۱۳هکتار از اراضی خارج از بافت و جعل پروانه های متعدد ساختمانی  دستگیر شدند.

 این مقام قضایی استان مازندران افزود : این افراد بعد از تفهیم اتهام با قرار بازداشت موقت به زندان معرفی شده اند.

پیش از این نیز چهار دهیار در استان مازندران از سوی هیات رسیدگی به تخلفات استانداری به خاطر ارتکاب تخلف به انفصال از خدمت محکوم شده بودندد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها