English

صدای ایران عید ۱۴۰۲ با بسته کامل نوروزی مهمان خانه‌ها می‌شود

معاون صدا از تولید برنامه‌های متنوع طنز و شادی‌آور برای مخاطبان رادیو خبر داد. علی بخشی‌زاده همچنین اظهار امیدواری کرد که در سال جدید مشکلات بودجه‌ای سازمان صداوسیما حل شود.

صدای ایران عید ۱۴۰۲ با بسته کامل نوروزی مهمان خانه‌ها می‌شود

به گزارش خبرگزاری موج، علی بخشی‌زاده معاون صدا با تبریک سال ۱۴۰۲ از دست پر رادیو در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: جدول پخش شبکه‌های رادیویی در عید نوروز خیلی پر ریتم می‌شود، ستون فقرات برنامه‌ها بر دو مفهوم امیدبخشی و طنز است و فضا، فضای شادی‌بخشی خواهد شد. همزمان با فرارسیدن سال نو، شبکه‌های مختلف رادیویی، چه شبکه‌های تخصصی و چه شبکه‌های عمومی تدارک خیلی خوبی دیده‌اند. جدول پخش شبکه‌های رادیویی در عید نوروز خیلی پرریتم می‌شود، ستون فقرات برنامه‌ها بر دو مفهوم امیدبخشی و طنز است و فضا فضای شادی‌بخشی خواهد شد.

به گفته بخشی‌زاده، برای شب عید و شب سال تحویل برنامه‌های خیلی خوبی تدارک دید شده است. رادیو با دست پر خدمت مخاطبان می‌رود، امیدوارم نظر مخاطبان را جلب کند.

معاون صدا در پایان صحبت‌هایش بیان کرد: صمیمانه تشکر می‌کنم از همکارانی که می‌دانم در شرایط بسیار سخت و دستمزدهای کم، تلاش می‌کنند. در این دوره با عنایت‌های رئیس سازمان، حوزه دستمزدی رادیو تحولی در آن اتفاق بیفتد. ایشان قول مساعدت داده‌اند، ان‌شاءالله در آینده نزدیک شاهد خواهیم بود، به امید خدا از خجالت همکارانم در بیایم.

برنامه‌های نوروزی شبکه های مختلف رادیویی که از ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ تا ۱۳ فروردین ۱۴۰۲ پخش می‌شوند، به شرح زیر است:

 

«بهار در بهار» و «بهارانه» رادیو تهران

پخش ویژه برنامه‌های نوروزی رادیو تهران از ۲۶ اسفند ماه آغاز می‌شود و هنرمندان صدای پایتخت در دو بخش صبحگاهی و عصرگاهی برای مخاطبان برنامه اجرا می کنند.

ویژه برنامه «بهارانه» کاری از گروه فرهنگ و جامعه رادیو تهران است که هر روز از ساعت ۱۰ الی ۱۳ روی موج اف.ام ردیف ۹۴ مگاهرتز می رود.

ویژه برنامه «بهار در بهار» کاری از گروه ورزش و تفریحات رادیو تهران نیز همه روزه از ساعت ۱۷ الی ۲۰ به روی آنتن خواهد رفت.

همچنین در ایام تعطیلات نوروزی گروه ورزش و تفریحات شبکه رادیویی تهران مسابقه «۰۲۱» را هر روز ساعت ۱۶ در جدول پخش قرار داده است. برای این مسابقه اهداف مختلفی در نظر گرفته شده است که هم شوخی و خنده و هم محک اطلاعات عمومی‌شرکت کننده‌های مسابقه است که در این بین خلاقیت شرکت کننده‌ها هم محک زده می‌شود.

مستند رادیویی «ایستاده در غبار » در ۵ قسمت با موضوع روایت شخصیت و زندگی فرمانده جاویدالاثر حاج احمد متوسلیان ، در نوروز پخش می‌شود.

برنامه «رادیو فیلم» هم هر شب ساعت ۲۲ به روی آنتن می رود که به پخش سریال «نون خ» همزمان با شبکه اول سیما برای مخاطبانی که در خارج از منزل پیگیر این سریال هستند، اختصاص دارد

مسابقه گویندگی «آورد صدا» در نوروز ۱۴۰۲ فرصتی مغتنم برای علاقه مندان به گویندگی، بازیگری و اجرا فراهم می‌کند تا هنر خود را به داوری بسپارند.

همچنین از ۲۷ اسفند ماه، جُنگ نمایشی«رادیو خودخند» به صورت طنز و نقد به عملکرد رادیو نمایش می‌پردازد.

سریال رادیویی «چهارشنبه دوست داشتنی» به کارگردانی مهدی نمینی مقدم برای رادیو ایران تولید شده است.

«لوپیتا» به کارگردانی نازنین مهیمنی به روی آنتن رادیو جوان می رود.

«پر سوم سیمرغ » به کارگردانی نورالدین جوادیان از آنتن رادیو فرهنگ پخش می‌شود.

«ملک جمشید» به کارگردانی محمد پورحسن برای رادیو ورزش تولید شده است.

«داش آکل در لس آنجلس» به کارگردانی بهرام سروری نژاد ویژه رادیو نمایش به روی آنتن می رود و «تلخ و شیرین» به کارگردانی فریدون محرابی از آنتن شبکه رادیویی صبا پخش می‌شود.

 

رادیو پیام و آوا

رادیو پیام از اول فروردین تا سوم فروردین در تمام بخش‌های صبحگاهی، نیمروزی، عصرگاهی، شامگاهی، شبانگاهی و سحرگاهی به صورت زنده به موضوع نوروز و بهار، گردشگری، محیط زیست، آداب و رسوم اقوام ایرانی در شهرهای مختلف، نوروز و بهار در ادب فارسی و ... می‌پردازد.

رادیو آوا نیز ویژه برنامه هایی با عنوان «آوای نوروز» با تهیه و پخش ترانه و موسیقی‌های ملی و محلی تدارک دیده است.

رادیو پیام با پخش برنامه‌های روتین با رویکرد نوروز و سال نو و برنامه‌های کوتاه پیام پلیس، پیام تغذیه، پیام طبیعت و اطلاع رسانی لازم با ارتباط با مراکز خدمت رسان در ایام تعطیلات نوروزی مانند پلیس راه، آتش نشانی، اورژانس ، پلیس ۱۱۰ و.. همراه مخاطبانش است.

 

رادیو صبا

رادیو صبا هر روز در ایام نوروز برنامه‌های زنده «دوقاف» و «صبابهار» را پخش خواهد کرد. این ویژه برنامه‌ها از ۲۷ اسفند ماه پخش خواهند شد.

برنامه زنده «صبا بهار» هر روز ساعت ۱۸ روی آنتن می رود.

برنامه «معجون» از ۲۷ اسفند با معرفی مشاغل و حرفه‌های مختلف که در ایام تعطیلات نوروز پرتوان و تلاشگر مشغول خدمات رسانی به مردم هستند می‌پردازد. این برنامه ساعت ۱۶ راهی آنتن می‌شود.

فصل دوم برنامه «پیک نیک» نوروز امسال با موضوع صنایع دستی همراه مخاطبان می‌شود. این برنامه مشتمل بر بخش های کارشناسی حوزه صنایع گردشگری و نمایش های طنز مرتبط با آن است.

«دی جی فری» یکی دیگر از برنامه‌های طنز این شبکه رادیویی است که هر روز ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه پخش می‌شود. «دی جی فری» یک برنامه طنز موسیقایی است که با پخش میکس ترانه‌ها، به شوخی با آنها می‌پردازد.

برنامه «حرف وصل» به بررسی آیین و رسوم مشترک کشورهای حوزه ایران بزرگ که همراه با ما نوروز باستانی را جشن می‌گیرند می‌پردازد.

«دفتر نوروز» با شعر خوانی و روایت داستان‌های ادبیات فارسی به تجلی نوروز در ادبیات می‌پردازد. این برنامه هر روز ساعت ۱۳ پخش می‌شود.

 

رادیو ورزش

تولید مستندهای فاخر و ماندگار به ویژه در حوزه کشتی، برگزاری مسابقات استعدادیابی در بخش ورزش و رسانه، توجه ویژه به قشر نوجوان و ورزش آنان، پوشش مسابقات بانوان از جمله اقدامات شبکه رادیویی ورزش برای سال ۱۴۰۲ خواهد بود.

پوشش مسابقات فوتبال جام ملت‌های آسیا، مسابقات آسیایی و پارا آسیایی‌هانگژو چین، مسابقات لیگ قهرمانان آسیا، مسابقات والیبال مردان آسیا نیز از برنامه‌ریزی‌های رادیو ورزش در سال آینده است.

بهار ورزش، عصر بهاری، ضیافت پهلوانان و…از دیگر برنامه‌های این شبکه رادیویی برای عید نوروز هستند.

 

رادیو معارف و قرآن

رادیو معارف هر روز ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه با برنامه «سلام بهار» با موضوع تغییر و تحول و رشد در زندگی روزمره و کمال معنوی به طور زنده مهمان مخاطبان خود در این رسانه دینی می‌شود و با مسابقه «میزان»هر شب ساعت ۲۲ به تبیین آداب اجتماعی و حقوق شهروندی در صحیفه سجادیه می‌پردازد.

پخش محافل قرآنی از سراسر کشور از برنامه‌های رادیو قرآن در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان است.

همچنین یک برنامه مسابقه محور پیش بینی شده که مخاطبان با شرکت در آن اطلاعات قرآنی خود را می سنجند و سطح خودشان را ارتقا می دهند. ‌

 

رادیو فرهنگ

در ویژه‌برنامه «نوروز با هنرمندان»، هر روز یک هنرمند دعوت می شود و درباره زندگی‌، دغدغه‌هایش و حال و هوای نوروز صحبت می کند.

همچنین برنامه «ساز نوروز» در ایام نوروز هر روز از ساعت ۹ صبح روی آنتن می‌رود. بازیگران پیشکسوت طنز در این برنامه حضور خواهند داشت.

برنامه «ققنوس» به صورت روزانه در نوروز روی آنتن می‌رود. این برنامه به جست‌وجوی نوروز در ریشه‌های ادبی و پیشینه فرهنگی، می‌پردازد.

ویژه برنامه «کتاب بهار» در حوزه کتاب و ادبیات تهیه شده است که در نوروز روی آنتن می‌رود.

 

رادیو سلامت

پویش های سلامت محور با همکاری نهادها و دانشگاه‌های علوم پزشکی برگزار شود. علاوه بر افزایش دانش خودمراقبتی، افزایش آگاهی در موضوع سلامت معنوی با همکاری علمای این حوزه از اولویت های برنامه سازی نوروزی است.

توجه به محیط زیست و نقش آلودگی هوا در کاهش کیفیت زندگی و افزایش بیماری‌ها و مطالبه گری در حوزه چالش های سلامت از دیگر اولویت های برنامه سازی این شبکه است.

 

رادیو ایران

با توجه به تقارن بهار طبیعت و بهار قرآن برنامه «فرش بنفشه» ۲۹ اسفند و اول فروردین ماه پخش می‌شود.

برنامه «آیه بهار» هر روز ساعت ۶ و ۳۵ دقیقه بامداد، جنبه‌های مختلف طبیعت در بهار را از منظر آیات قرآن بررسی می‌کند. برنامه «ایران آوا» ساعت ۸ و۳۰ دقیقه به بررسی آواها و موسیقی‌های نواحی ایران می‌پردازد.

گروه برنامه‌ساز «صبح جمعه با شما» نیز  به‌ تهیه‌کنندگی و سردبیری ساجد قدوسیان و اجرای نسیم رفیعی با حضور هنرمندان و بازیگران رادیو ایران در ایام تعطیلات «صبح عید با شما» را تقدیم می‌کند. برنامه پر مخاطب «گلبانگ» با اجرای مریم نشیبا در تعطیلات نوروزی هرروز ساعت ۱۵ پخش می‌شود.

مسابقه«یک دو صدا» ویژه نوروز با رویکرد طنز رادیویی هر روز ساعت ۱۶ پخش خواهد شد.

برنامه «بازیخند» در گروه ورزش و تفریحات تولید شده و در ایام تعطیلات هر روز ساعت ۲۰ با رویکرد سرگرمی و استعدادیابی روی آنتن می‌رود.

 

پایگاه کودک ایرانصدا

در ایام نوروز ۱۳ برنامه نیم ساعتی نمایشی با عنوان امسال عید روستا، به ماجرای سفر خانواده در یکی از روستاهای کشور می‌پردازد. کودکان در این ۱۳ قسمت با شرایط زیست روستایی، سبک زندگی، تغذیه فرهنگی، آداب و سنن و صنایع دستی و روستایی آشنا می‌شوند.

همچنین سه پادکست ویژه نوروز با ۴ قسمت موسیقی جاده و سفر به شهرهای مذهبی از جمله مشهد، قم، شاهچراغ و شهر ری) شنیده می‌شود.

 

رادیو گفت و گو

«پا به پای بهار» به طور زنده با چهره‌های فرهنگی، هنری و علمی، گفتگو می‌کند. ویژه شعار سال، اطلاع رسانی‌های مورد نیاز مخاطبان و ... از دیگر بخش های این برنامه است.این برنامه از ساعت ۲۱ روز دوشنبه ۲۹ اسفند تا یک بامداد روز یکم فروردین ۱۴۰۲ پخش می‌شود.

 

رادیو جوان

برنامه «سال ماه» بعد از افطار پخش خواهد شد. هدف در این برنامه امید بخشی و ایجاد نشاط برای آغاز سال نو و در کنار هم بودن خانواده و دوری از فضای مجازی است.

فرهنگ نوروز، آداب و رسوم کشورهای مسلمان در ماه رمضان از زبان یک گردشگر پرداخته می‌شود. سرگرمی و شوخ طبعی، مشکلات عید دیدنی در شب و اتفاقاتی که در سحر می افتد، نیز موضوعات این برنامه برای گفتگو و ارتباط با مخاطبین است.

«هشتاد نود» برنامه ای که به مسیر موفقیت نوجوانان دهه هشتادی و حتی نودی می‌پردازد. در این برنامه گفتگو محور که به صورت تصویری هم پخش خواهد شد، از چهره‌های مشهور نوجوان مثل بازیگران ، کمدین‌ها، ورزشکاران، مدال آوران جهانی در رده سنی نوجوانان و حتی بلاگر هایی که توانستند در سن کم به موفقیت برسند دعوت خواهد شد و آن‌ها در مورد مسیر رسیدن به موفقیت‌شان صحبت خواهند کرد.

 

رادیو اقتصاد

مجله نوروزی «بهار بازار» با حال و هوای سال نو به استقبال اقتصاد می رود.

در این برنامه تمرکز خاص بر رفتارهای اقتصادی مردم در ایام نوروز و خریدهای مورد نیاز این آیین باشد.

شوخی با برخی از رفتارهای نادرست در ایام نوروز همچون خرید های بی مورد و رفتارهای نادرست در ایام دید و بازدید از آیتم های مورد توجه این برنامه است. این برنامه از ۲۹ اسفند تا ۱۳ فروردین ساعت ۱۰ تا ۱۲ از آنتن رادیو اقتصاد پخش می‌شود.  

همچنین مسابقه «برنده شو» در ایام نوروز به روی آنتن رادیو اقتصاد می‌رود. این برنامه از دوشنبه ۲۹ اسفند تا ۱۳ فروردین از ساعت ۲۰ پخش خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه