موج
کدخبر : ۴۰۳۱۲۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-403121

در گفتگو با موج مطرح شد:

محمد مستوفی کارگردان فیلم کوتاه تجربی «باور» که در جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران حضور دارد، درباره این اثر توضیحاتی ارائه داد.

محمد مستوفی کارگردان فیلم کوتاه باور  که در بخش تجربی سی و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران حضور دارد، درباره این فیلم به خبرنگار سینمایی خبرگزاری موج گفت: این فیلم در ۳ اپیزود جداگانه در مورد باورهای عامیانه مردم و اعتقاد آنها به چنین باورهایی ساخته شده است. در واقع، منظورم باورهایی است که نادرست و غلط هستند اما به شکل باور درآمده و رواج پیدا کرده‌اند.

وی بیان کرد: به دلیل همین رواج باورهای خرافه به هنگام انتخاب نام اثر، عنوان «باور» را برای آن برگزیدم تا نماد حرفی باشد که در فیلم به آن اشاره شده است. به دلیل فضایی که در فیلم آن را روایت کردم، سراغ فضای اکسپریمنتال رفتم.

مستوفی ادامه داد: مدت زمان این اثر کوتاه داستانی 9 دقیقه است و سه لوکیشن اصلی دارد که فیلمبرداری در آنها صورت گرفت و شامل یک حمام قدیمی، طبیعت و دریاچه خشک ارومیه می‌شود. در هنگام ساخت این اثر کوتاه باید بگویم که اصلی‌ترین چالش ما نداشتن امکانات کافی بود.

این کارگردان درباره جشنواره فیلم کوتاه تهران و کسب اعتبارش در مورد تایید شدن اسکار، گفت: به اعتقاد من اسکار کوالیفاید شدن جشنواره اتفاقی مثبت است که امیدوارم جریانات خوبی را برای سینمای ایران با خود به همراه داشته باشد و گستره تاثیرگذاری وسیعی داشته باشد. بابت حضور فیلمم در جشنواره بین‌المللی فیلم‌ کوتاه تهران بسیار خوشحال هستم و آن را مزیتی برای فیلم خود می‌دانم.

مستوفی در پایان اظهار کرد: البته نباید فراموش کرد که ارگان‌های مربوطه، سازمان‌ها، نهادها و متولیان امر باید مقوله حمایت از فیلمسازان را در دستورکار خود قرار دهند تا با پایان یافتن جشنواره، تداوم حمایت از فیلم‌های کوتاه و فیلمسازان این حوزه همچنان ادامه داشته و تداوم پیدا کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`