موج
کدخبر : ۳۵۸۰۴۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-358046

شبکه های استانی سیما به مناسبت شب یلدا و با توجه به تقارن سالروز ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار ۳۳ ویژه برنامه تدارک دیدند.

به گزارش خبرگزاری موج، به نقل از روابط عمومی معاونت امور استان‌های صدا و سیما ، با توجه به تقارن سالروز ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار با شب یلدا ، پرداختن به هر دو موضوع از مهمترین برنامه ‌های پیش‌بینی شده در سیمای مراکز است. همچنین با توجه به تداوم محدودیت‌های ایجاد شده به خاطر همه‌گیری کرونا و لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی درخصوص عدم برگزاری مهمانی و دورهمی‌های دوستانه و فامیلی از چند روز قبل از شب یلدا به این موضوع مهم اشاره و در تمام برنامه‌ها مورد توجه قرار گرفته است.

مدت زمان اختصاص یافته به ویژه برنامه ‌های شب یلدا در سیمای مراکز، ۳۶۳۰ دقیقه است و همه مراکز دارای حداقل یک ویژه برنامه خواهند داشت.

بر این اساس اطلاع‌رسانی درباره عدم برگزاری مهمانی و دورهمی، دریافت و پخش تصاویر موبایلی از سفره های مرسوم با قومیت ها و فرهنگ های مختلف استانی، حافظ خوانی، شاهنامه خوانی و  نقالی و تجلیل از شهدای مدافع سلامت و دعوت از خانواده آنها از جمله محورهای ویژه برنامه‌های شب یلدا در مراکز هستند.

از دیگر بخش‌های برنامه‌های ویژه این شب در تلویزیون‌های استانی می‌توان به دعوت از پرستاران کادر درمان (مخصوصا کادر درگیر با کرونا) در ویژه برنامه شب یلدا، ارتباط زنده با بیمارستان ها به خصوص بیمارستان های درگیر کرونا، حضور کارشناسان فرهنگ عامه و مطرح کردن پیشینه شب یلدا و حضور شاعر با لهجه محلی، خواننده، موسیقی محلی و پاپ، استند آپ و اجرای مسابقه در صورت امکان اشاره کرد.

پویش‌های مختلفی هم با محورهای گوناگون توسط سیمای مراکز دنبال می‌شود که شامل پویش یلدای مهربانی و کمک به نیازمندان و ایران همدل و دعا برای سلامتی همه بیماران و رفع گرفتاری‌هاست.

معرفی آداب و رسوم مردم استان در شب یلدا، اجرای نمایش و آیتم های طنز و حضور مجریان از قومیت‌های مختلف در استان های چند قومیتی هم در دستور کار مراکز قرار دارد.

از جمله برنامه‌های مراکز در این شب می‌توان به ویژه برنامه شو چله (شب یلدا)، چله شو، برنامه چهلستون، اولدوز، پلاک ۱۶(ویژه شب یلدا) ، چیلله گئجه‌سی، چله اقیانوسی، کریمانه، شب‌های زعفرونی و چهل‌ستون اشاره کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها