موج
کدخبر : ۳۵۴۷۵۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-354752

سعید مظفری در گفتگو با خبرگزاری موج:

سعید مظفری از فقدان چنگیز جلیلوند و دلیلا ابتلایش به کرونا سخن گفت.

سعید مظفری از مدیران دوبلاژ و هنرمندان مطرح عرصه دوبله در گفتگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری موج در مورد درگذشت چنگیز جلیلوند چهره ماندگار عرصه دوبله کشور گفت: وقتی من به این عرصه آمدم چنگیز جلیلوند در این حرفه بود و هم صدایش و هم کارش بسیار خوب بود.

گوینده نقش زید در فیلم محمد رسول الله و ریوزو شوهر شخصیت اصلی داستان - اوشین- در سریال سالهای دور از خانه، در پاسخ به اینکه توصیفش از مرحوم جلیلوند چیست گفت: او در کارش یک پدیده بود و من فکر نمی کنم که به این سادگی کسی بتواند جایش را بگیرد. او سالها به یاد خواهد ماند. کارش بی نظیر بود، صدای بی نظیری داشت و بسیار مهربان بود. اخلاقش خیلی خوب بود. متاسفانه گرفتار این مسئله شد به خاطر تدریس هایی که در شهرهای مختلف انجام داد و به نظر من در چنین شرایطی نباید می رفت.

این استاد صداپیشه با ابراز تاسف افزود: کاش جلیلوند در رودربایستی جوانان نمی ماند؛ متاسفانه تعدادی از همکاران حدس می زدند که ممکن است چنین اتفاقی رخ دهد چرا که مرحوم جلیلوند در نقاط مختلف کشور کلاسهایی را برپا کرده بود و هر چقدر هم که به ایشان توصیه شد به این کلاس ها نرود او توجه نکرد. مدتی به گرگان رفت که نباید می رفت ولی با بیان اینکه جوانان از من می خواهند و مدام به من زنگ می زنند و اصرار دارند که به شهر آنها بروم کلاس هایش را برگزار کرد.

این هنرمند و مدیر دوبلاژ مطرح در مورد همکاری های مشترکی که داشتند، ادامه داد: ما همکاری زیادی نداشتیم چرا که موقعی که من آمدم ایشان در این حرفه حضور داشتند و نقش های اول را غالبا خود ایشان می گفتند و تا حدودی جایی برای کار ما نبود. اما خارج از پروژه های سازمان دو سه کاری با خانم شیرزاد و ایشان دوبله کرده ایم که نامشان را به یاد نمی آورم.

سعید مظفری در مورد فقدان چنگیز جلیلوند برای دوبلاژ ایران گفت: یکی از مهره های اصلی این هنر حذف شد و دیگر چنین شخصی را نخواهید یافت. سال ها است که کسی نتوانست جای او را بگیرد و من فکر می کنم که همین وضعیت ادامه خواهد یافت و جایگزینی برای او یافت نخواهد شد.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها