موج
کدخبر : ۳۲۶۲۵۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-326251

در پی موفقیت های بین المللی؛

دفتر موسیقی وزارت ارشاد از چند هنرمند فعال کشور که در رقابت‌های 2020 جایزه جهانی موسیقی مدال ویژه دریافت کردند قدردانی کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد اله‌یاری مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاد به عبدالحسین مختاباد خواننده و آهنگساز موسیقی سنتی کسب نشان طلای رقابت‌های 2020 جایزه جهانی موسیقی را تبریک گفت.

در متن این پیام تبریک آمده است: «کسب نشان طلای رقابت‌های 2020 جایزه‌ی موزیک جهانی، نشان از دانش، تجربه‌ مفید و توانمندی‌های جناب‌عالی در ارایه‌ی چهره‌ی بین‌المللی موسیقی ایرانی دارد. در دوره‌ای که بیش از پیش، نیازمند معرفی زوایای پیدا و پنهان هنر ایران اسلامی هستیم؛ موسیقی نقش مؤثر و شایسته‌ در عرصه‌ خطیر دیپلماسی فرهنگی ایفا می‌کند و نام وزین این مرز و بوم پرگهر را طنینی گسترده‌تر می‌بخشد.

ضمن تبریک صمیمانه‌ این رویداد ارجمند، دوام توفیق‌تان را از درگاه ایزد منان در عرصه‌های پیش روی این هنر شریف، آرزومندم.»

اله‌یاری همچنین به سینا علم که برای نوازندگی در آلبوم «کمانه‌رو» و احمد میرمعصومی برای آهنگسازی آلبوم «نوازش لحظه‌ها» ، که نشان نقره و حامد حافظی برای تکنوازی سنتور در آلبوم «از برگ‌ها» و شاهین یوسف‌زمانی برای آهنگسازی قطعه «صبح»، نشان برنز را در همین جایزه دریافت کرده‌اند، تبریک گفت.

جایزه جهانی موسیقی به عنوان نهادی معتبر و بین‌المللی برای معرفی موزیسین‌های مستقل از سال 2011 پایه‌گذاری شد و هر ساله به 9 هنرمند موسیقی نشان طلا، به 100 نفر نشان نقره و به 50 نفر نشان برنز اعطا می‌کند. این نخستین بار است که یک ایرانی در این رقابت‌ها، توانسته جایزه طلایی دریافت کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها