موج
کدخبر : ۳۲۰۳۶۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-320363

مورد تامل برانگیز شبکه نسیم:

در حالی که بنابر توصیه های موکد بهداشتی، برای جلوگیری از ابتلا به بیماری کرونا هر گونه تجمع ممنوع شده است این برنامه در سالنی مملو از جمعیت ضبط می شود.

محمدصالح حجت الاسلامی - سرویس فرهنگی خبرگزاری موج، تدابیر ویژه صدا و سیما برای همراهی و همکاری با سیستم بهداشتی کشور در راستای مقابله با ویروس کرونا که این روزها وارد کشور شده است ستودنی است. اطلاع رسانی مکرر و معتبری که گرچه کمی دیر و پس از برگزاری انتخابات شروع شد، در راستای آموزش و حفظ روحیه مردم هم قابل توجه می نماید و با توجه به مخاطب گسترده رسانه ملی می تواند تا حد زیادی نتیجه بخش باشد.

از میان این تدابیر، تغییر کنداکتور اسفند ماه و تلاش برای پخش برنامه های محبوب و پر مخاطب است. درحالی که مدارس و دانشگاه ها و پاره ای از مشاغل دیگر تعطیل شده اند و بسیاری از مردم در منازل خود به سر می برند برای بهینه شدن اوقات فراغت پیش آمده و قابل تحمل تر شدن حضور مداوم در خانه می تواند موثر واقع شود و اتفاقا از تیزی حمله رسانه های معاند به افکار عمومی جامعه با حفظ مخاطب پای رسانه داخلی بکاهد.

در این میان یکی از جذاب ترین ها، برنامه بسیار محبوب دورهمی است که با اجرا و هنرمندی مهران مدیری ، مخاطبان بسیار خود را دارد و از آتیم های روی آنتن رفته آن می توان به خوبی متوجه شد که شاهد برنامه ای هستیم که خیلی به روز و در همین ایام در حال تولید است. اما نکته عجیب این برنامه حضور تماشاچیان بسیار (طبق روال این برنامه در شرایط عادی) در سالن است که کاملا نقض غرض و خلاف بخش نامه های بهداشتی فعلی کشور است.

گرچه ما تلاش کردیم که با محمد احسانی مدیر شبکه نسیم و مصطفی احمدی تهیه کننده این برنامه ارتباط بگیریم و در این مورد جویا شویم که آیا تدابیر خاصی در جهت حضور امن این تماشاچیان در نظر گرفته شده و یا اینکه آیا با استفاده از تصاویر آرشیوی و ترکیب آنها با آنچه ضبط می شود، شاهد این خروجی هستیم، موفق نشدیم. ضمن اینکه مسئول روابط عمومی و هماهنگی این برنامه هم از موضعی رسانه ستیز اظهار داشت که در روز تعطیل نمی توانند پاسخگو باشند.

آیا این دوستان اگر نگران سلامتی تماشاچیان نیستند به فکر سلامتی خود و فردی همچون مهران مدیری هم نیستند؟ آیا مدیران رسانه ملی از تاثیر چنین نمایشی بر دیگرانی همچون اهالی سینما، تئاتر، موسیقی و ....که با توجه به اطلاع رسانی های این روزهای کشور کسب و کار های خود را تعطیل کرده اند، نگران نیستند که تناقضی فاحش را به رخ می کشد؟

واقعا سوال برانگیز است که برنامه ای با ادعای همراهی با مردم، رفتاری این چنین دارد و کماکان بر طبل اعتماد زدایی از رسانه می کوبد.

کاش پیش از بوجود آمدن این سوالات، این برنامه همانند مسابقات فوتبال بدون تماشگر و ازدحام جمعیت  و یا در یک لوکیشن روباز ضبط می شد و به پخش صدای خنده ضبط شده در مواقع مورد نیاز بسنده می کردند. یا اگر اجرای برنامه در خلا و یا فضای باز برای مجری توانمند دورهمی  و گروه تولیدش سخت است، ضبط را با حضور عده ای معدود و اتفاقا خوش خنده انجام می دادند تا دست کم خطر کمتری وجود داشته باشد.

و ای کاش افراد دست اندرکار چنین برنامه هایی ارتباط صحیح تر و بهتری با اهالی رسانه داشته باشند، تا در تعاملی دوستانه و شفافیت در اطلاع رسانی، زمینه را برای ایجاد اختلاف و بروز شایعات فراهم نکنند.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:
  • پاسخ

    سلام علیکم

    در حالی که بنابر توصیه های موکد بهداشتی، برای جلوگیری از ابتلا به بیماری کرونا هر گونه تجمع ممنوع شده است این برنامه در سالنی مملو از جمعیت ضبط می شود حتی ادعای رعایت بهداشت بی معنی است چون خلاف قانون است و برگزاری همایش ها ممنوع است، خب مردم هم میگن ما هم وقتی میریم دید و بازدید رعایت میکنیم!! بعد چطور انتظار دارید همه در خانه بمانند...

    چون رانت و پول دزدی بین افراد این برنامه وصداسیما کاملا مشهود است، لطفا صدای ما را به گوش میئولین برسونید مخصوصا قوای پیگیر مربوطه

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها