موج
کدخبر : ۳۱۴۵۸۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-314580

در بخشی از این بیانیه آمده است: هر فرصتی برای با مردم بودن و در کنار آنان بودن غنیمتی است که باید با شوق به سویش شتافت.

به گزارش خبرگزاری موج درآستانه جشنواره ملی فیلم فجر ، شورای عالی تهیه کنندگان بیانیه ای صادر کرد که متن آن به این شرح است: 

"به نام خدا

درمنطق الطیر برای رسیدن به کوه قاف هر مرغ نماد دسته خاصی از انسان ها تصویر می شود. به گفته استاد شفیعی کدکنی : "سیمرغ رمزی از وجود حق تعالی است. سیمرغ رمز آن مفهومی است که نام دارد، اما نشان ندارد، سیمرغ رمزی از وجود آفتاب است که همان ذات حق است."

شورای عالی تهیه کنندگان سینمای ایران  به همه آنان که در جستجوی این سیمرغ هستند دست مریزاد می گوید، چه آنان که با آثارشان در جشنواره رخ می نمایند چه آنان که در طول ایام گذشته با تولید خلاقانه خود مسیر سیمرغ را پی می‌گیرند.

ما -تهیه کنندگان سینمای ایران - همچون همه هم وطن هایمان، غم های این ایام بر روح و روانمان سنگینی می کند. کسانی از ما کنده شدند که هنوز فرصت بودن های پر خیر و برکت برایشان متصور بود.

روح لطیف هنرمندان سینمای ایران اگر در این غم ها نگرید چه کند؟ سخن نگوید چه کند؟ روح لطیف ملت ایران متجلّی در حرف و سخن هنرمندانی است که در غم ها و شادی های این ملت همراهشان بوده است.

شورای عالی تهیه کنندگان سینمای ایران در حفظ حرمت همه همکاران سینمایی، خود را مسئول و حامی می داند و بر این باور است که عرصه فرهنگ عرصه حضور در میدان است. هنرمندان با مردم معنا می یابند . هر فرصتی برای با مردم بودن و در کنار آنان بودن غنیمتی است که باید با شوق به سویش شتافت.

شورای عالی تهیه کنندگان سینمای ایران باور دارد:

با هم و در کنار هم -اما متکثر - می شود ساحت معنایی سینمای ایران را از کمبود گفتمان های هویت ساز و معنابخش نجات داد.

با هم و در کنار هم -اما متکثر- می شود « خودِ » جمعی را بنا کرد تا افق معلوم شود و بودن مان را در این سرزمین زیبا معنا بخشد.

با هم و در کنار هم – اما متکثر- می شود از دوقطبی های فلج کننده و ویرانگر رها شد.

با هم و در کنار هم – اما متکثر - می شود با درک مسئولانه، شرایط گذر از این پیچ و خم ها را ممکن کرد.

ما همه به هم وابسته ایم ؛ ما پراکندگان، مجموعیم.

                                                                               شورای عالی تهیه کنندگان سینمای ایران"

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها