رویداد شاعرانه باربیکن لندن به بررسی نقش شعر و سنت قصه گویی در سینمای معاصر ایران می‌پردازد و آثار فیلمسازان چون مانی حقیقی و عباس امینی نیز در این میان دیده می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی این فیلم، فیلم مستند تجربی جنبل به کارگردانی هادی کمالی مقدم و مینا بزرگمهر 28 فروردین ماه(17 آوریل)  در رویداد شاعرانه باربیکن لندن به نمایش در می‌آید.

هدف از برگزاری این رویداد نمایش آثاری است که با داستان‌هایی نوآورانه و نگاهی جهانی، مفاهیم زندگی روزمره را به سنت قصه گویی تنیده‌اند و زبان جدیدی را به سینمای ایران ارائه می‌دهند.

این رویداد سینمایی از 14 فروردین تا 4 اردیبهشت ( 3 آوریل تا 24 می) توسط بگری فاندیشن، الهام شاکری فر و فی هاروی در مرکز باربیکن لندن برگذار می‌شود و فیلم مستند جنبل نیز 28 فروردین ماه به روی پرده می‌رود.

در این دوره علاوه بر جنبل فیلم‌هایی چون  اژدها وارد می‌شود، هندی و هرمز، مادر قلب اتمی، تهران شهر عشق، در برابر امواج، آوا و... به نمایش در می‌آیند.

جنبل برگرفته از افسانه‌های مردم جنوب درباره عشق آدمیزاد و پریزاد است. داستان مردی به نام موسی است، با در هم تنیدن مستند، ویدیو آرت و هنر اجرا (پرفورمنس آرت) کشف و شهود موسی را در هزارتوهای این جزیره اسرارآمیز دنبال می‌کند. موسی با افسون یکی از پریان دریا به نام دخت دیریا، وارد دنیای موجودات خیالی می‌شود.

این مستند را هادی کمالی مقدم و مینا بزرگمهر به صورت مشترک کارگردانی کرده و در کنار علی مصفا تهیه کنندگی آن را نیز برعهده دارند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها