رییس سازمان بهزیستی کشور اعلام کرد؛

۱۴۸ هزار خانواده در نوبت دریافت حق پرستاری

رییس سازمان بهزیستی کشور صفر شدن پشت نوبت های مستمری سازمان بهزیستی را یک انقلاب در این زمینه دانست که در این دولت محقق شده و گفت: اکنون نیز ۱۴۸ هزار خانواده پشت نوبت دریافت حق پرستاری در کل کشور هستند.

۱۴۸ هزار خانواده در نوبت دریافت حق پرستاری
به گزارش خبرگزاری موج فارس

، رئیس سازمان بهزیستی کشور در سفر یک روزه به شیراز در جمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی در استان فارس گفت: امروز در جمع شورای اداری بهزیستی فارس میزبان نمایندگان ادوار و منتخبین مردم فارس در دور دوازدهم مجلس بودیم تا با بررسی نظام مسائل سازمان بهزیستی آخرین ظرفیت سازی‌ها را پیگیری کنیم.

علی محمد قادری گفت: بحمدالله نمایندگان و منتخبین مردم فارس در دور دوازدهم مجلس شورای اسلامی آگاه به مسائل بودند و شناخت کاملی از سازمان بهزیستی دارند. امید است بتوانیم پروژه های کوچک مقیاس و لوایح مهم و ضروری که کارگشا برای جامعه هدف بهزیستی است در فصل جدید مجلس شورای اسلامی داشته باشیم.

وی عنوان کرد: بودجه بهزیستی در دوسال اخیر در دوره مجلس انقلابی و دولت مردمی افزایش داشته اما هنوز هم برای بسیاری از حوزه ها اعتبار کافی نیست.

وی صفر شدن پشت نوبت های مستمری سازمان بهزیستی را یک انقلاب در این زمینه دانست که در این دولت محقق شده و گفت: اکنون نیز ۱۴۸ هزار خانواده پشت نوبت دریافت حق پرستاری در کل کشور هستند.

رئیس سازمان بهزیستی تشکیل جلسات مستمر برای تنظیم لوایح در زمینه مطالبات جامعه هدف معزز بهزیستی را ضروری عنوان کرد.

قادری به کسب رتبه برتر اشتغال سازمان بهزیستی کشور در جشنواره شهید رجایی اشاره نموده و گفت: راه اندازی ظرفیت سازی اجتماعی و بهره مندی از رسالت های اجتماعی دستگاه ها و مجموعه های عمومی، دولتی و خصوصی نیز از اقدامات برتر سازمان بهزیستی در دولت سیزدهم است.

وی اظهار کرد: برگزاری اولین آزمون استخدامی ویژه افراد دارای معلولیت که منتج به استخدام ۴ هزار ۳۲۶ نفر از مددجویان در ۹۰ شغل در ۴۶ دستگاه اجرایی در کشور شد نیز از اقدامات اثربخش سازمان است.

رئیس سازمان بهزیستی تفاهم و تعامل با قوه قضائیه جهت تسهیل خدمات به ویژه فرزند خواندگی را نیز به عنوان یکی از نقاط عطف خدمات برشمرد.

او در ادامه افزود: بیش از ۷ میلیون نفر از خدمات مستمر سازمان بهزیستی بهره مند می شوند و گستره ی خدمات بهزیستی از پیش از تولد تا سوانح، تصادفات، موضوعات منجر به معلولیت، و همچنین دوران سالمندی بهزیستی خدمت دهنده به مردم است.

وی خدمت در چنین سازمانی که سازه ای استراتژیک است مقدس و مددکارانه دانست و گفت: مشکلات جامعه هدف بهزیستی بخصوص در زمینه بازتوانی و توانمند سازی با پیچیدگی هایی همراه است که امیدواریم با الطاف و توجه ویژه مجلس شورای اسلامی مرتفع شود.

قادری تاکید کرد: در سال ۱۴۰۲ با اهتمام دولت مردمی در زمینه تسهیلگری مسکن ۱۰۰ در صد تخصیص اعتبارات را داشته ایم, تعداد ۴۷ هزار و ۲۷۸ واحد مسکن در دولت سیزدهم تحویل مددجویان و بیش از ۴۶ هزار واحد نیز در دست احداث است.

مشاور رئیس سازمان بهزیستی کشور در امور مجلس و استان ها نیز در این جلسه خطاب به منتخبین مردم فارس گفت که امید است در هر قسمتی از کمیسیون های تخصصی قرار گرفتند بهزیستی را حمایت کنند، در سیاست گذاری و قانون گذاری به نفع جامعه هدف بهزیستی فعالیت کنند و در تعاملات سمت و سوی خیرین را به سمت جامعه هدف بهزیستی هدایت نمایند.

امیرحسین عرب زاده افزود: در ۲ قسمت طرح و لایحه و بودجه سنواتی کشور باید تعامل بیشتر با نمایندگان مجلس انجام شود.

قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت، حوزه مستمری و بسته های تشویقی، نیروی انسانی و حمایت در زمینه پرداخت حقوق کارکنان اورژانس اجتماعی از دیگر موارد مطرح شده توسط مشاور پارلمانی رئیس سازمان بهزیستی در این جلسه بود.

محمدرضا هوشیار مدیر کل بهزیستی فارس هم در این جلسه به تشریح عملکرد و خدمات بهزیستی فارس در سال گذشته پرداخت.

هوشیار با بیان اینکه یک میلیون و ۲۰۹ هزار نفر در سال گذشته مستقیما از بهزیستی فارس خدمات گرفته اند گفت: در استان بالغ بر ۱۳۷ هزار فرد دارای معلولیت تحت پوشش بهزیستی فارس هستند.

مدیر کل بهزیستی فارس افزود: بیش از ۱۷۴ هزار کودک ۳ تا ۶ سال در ۱۸۳ مرکز تحت نظارت بهزیستی فارس غربالگری بینایی شده اند و از اختلال بینایی ۳ هزار کودک با انجام این غربالگری پیشگیری شده است.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه