English

استاندار فارس:

برای حفاظت از منابع آبی باید از شیوه های نوین و جدید استفاده کرد

استاندار فارس گفت: روش های سنتی برای تامین آب دیگر پاسخگو نیست و چاره ای وجود ندارد مگر اینکه به علم نوین و روش های جدید متوسل شویم.

برای حفاظت از منابع آبی باید از شیوه های نوین و جدید استفاده کرد
به گزارش خبرگزاری موج فارس

، محمدهادی ایمانیه در حاشیه دومین جلسه شورای حفاظت از منابع آب و سازگاری با کم آبی، گفت: با توجه به مشکلات تامین آب که به سبب تغییرات اقلیمی در سراسر جهان ایجاد شده از اعضای شورا خواستم تا بیشتر به موضوع بهینه کردن مصرف آب بپردازند و این لزوما به معنای کاهش مصرف آب نیست.

استاندار فارس کنتوردار شدن چاه های آب در استان را اقدامی بسیار کمک کننده عنوان کرد و افزود: کنتورهای هوشمندی که بر روی چاه های کشاورزی نصب می شود مصرف برق و آب را مدیریت خواهد کرد.
 
وی از برخورد با متخلفین این حوزه نیز خبر داد و از پلمپ چاه های غیرمجاز سخن گفت و افزود: در ارتباط با پلمپ شدن چاه های غیرمجاز بویژه برای افرادی که با سو استفاده از این موضوع تعدادی چاه غیرمجاز حفر و آنان را اجاره داده اند لذا اولویت اول و تمرکز اصلی در برخورد با این گروه است.
 
محمدهادی ایمانیه ضمن تشکر از مجریان تجهیز چاه های کشاورزی‌ به کنتورهای هوشمند، خاطر نشان کرد: سرعت نصب کنتور نسبت به سال های قبل افزایش یافته اما با آنچه شایسته است فاصله داریم؛ پیشنهاد می کنم با همکاری بانک کشاورزی که رسالت ذاتی آن کمک به توسعه کمی و کیفی کشاورزی است، تسهیلاتی برای نصب کنتور درنظر گرفته شود؛ در صورت لزوم تحقق این موضوع را در سطح مدیران ملی بانک کشاورزی پیگیری خواهم کرد.
 
نماینده عالی دولت در فارس در ادامه بر ضرورت اصلاح کانال های انتقال آب به باغات و زمین های کشاورزی تاکید کرد و گفت: ضروری است که متناسب با آب و هوای خشک محصولات کشاورزی را کشت کنیم و اصلاح الگوی کشت را بعنوان یک وظیفه در دستور کار خود قرار دهیم.
 
وی با تاکید براینکه با استفاده از بذر اصلاح شده، ضمن مصرف آب کمتر، شاهد برداشت محصول بیشتری خواهیم بود، خاطر نشان ساخت: روش های سنتی برای تامین آب دیگر پاسخگو نیست و چاره ای وجود ندارد مگر اینکه به علم نوین و روش های جدید متوسل شویم.
 
استاندار فارس در پایان نیز گفت: در جلسه امروز مقرر شد قرارگاه آب هر روز با حضور معاونین آب منطقه ای، آبفا استان، آبفا شیراز و جهادکشاورزی جلسات منظمی داشته باشد؛ هر هفته این جلسه با حضور مدیران کل و معاون عمرانی استانداری برگزار شود و در هر جلسه ای هم که لازم باشد بنده شرکت خواهم کرد تا ان شاءالله سال آینده با بحران آبی مواجه نشویم.
آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه