English

مدیرکل میراث فرهنگی فارس:

مرمت آرامگاه سعدی تا ۱۰ روز آینده به پایان می‌رسد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی فارس گفت: تاکنون حدود ۹۰ درصد مرمت بنای آرامگاه سعدی انجام‌ شده و تا ۱۰ روز آینده به پایان می‌رسد.

مرمت آرامگاه سعدی تا ۱۰ روز آینده به پایان می‌رسد
به گزارش خبرگزاری موج فارس

، محمد ثابت اقلیدی در این رابطه گفت: تعمیرات، مرمت و مقام سازی کالبد اصلی و سنگ نماهای بخش داخلی و خارجی پیرامون مقبره سعدی با پیشرفت حدود ۹۰ درصد تا ۱۰ روز آینده به پایان می‌رسد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی فارس با بیان اینکه پروژه مرمت آرامگاه سعدی یکی از مهمترین پروژه‌های در دست اجرا در استان فارس است گفت: اعتبار اختصاص‌ یافته به این پروژه بیش از ۱۱ میلیارد ریال بوده است.

ثابت اقلیدی افزود: معماری آرامگاه سعدی، ترکیبی از معماری قدیم و جدید هست که ستون‌های افراشته و بلند و کاشی‌ کاری‌های زیبای لاجوردی است.

او بابیان اینکه بنای فعلی آرامگاه سعدی از سال ۱۳۳۰ ساخته‌ شده است گفت: معماری بنا تاکنون به همان شکل حفظ‌ شده است که از دهه ۶۰ تاکنون به علت گذر زمان آسیب‌هایی ناشی از فرسایش در بنا به وجود آمد که ضرورت مرمت بنا را دوچندان کرده بود.

او ادامه داد: با توجه‌ به اهمیت این بنای میراثی، ضمن مطالعاتی که بر روی آسیب‌های بنا انجام شد، مرمت بنا در دستور کار میراث فرهنگی قرار گرفت و پس از تهیه طرح مراحل مرمت بنا توسط متخصصان مرمت تخت جمشید آغاز شد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه