موج
کدخبر : ۲۵۲۶۶۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-252666

فرمانده بسیج دانشجویی استان فارس:

فرمانده بسیج دانشجویی استان فارس گفت: دانشجو باید در کنار مطالبه‌گری به پیشرفت موتور انقلاب کمک کند.

به گزارش خبرگزاری موج از فارس، اسماعیل قزل‌سفلی فرمانده بسیج دانشجویی استان فارس در جمع خبرنگاران با بیان اینکه معتقدیم کاربرد و تاثیر جنبش دانشجویی صرف اعتراضی کمتر شده گفت: باید دانشجو در کنار مطالبه‌گری به پیشرفت موتور انقلاب کمک کند.

وی تصریح کرد: در ذیل محور علم با رویکرد نگاه به مناطق محروم طرح زکات دانایی را نیز توسط بسیج دانشجویی اجرایی شده که در اجرای این طرح نخبه‌های دانشگاهی در مقاطع لیسانس و دکتری با کمک مجموعه‌های دیگر همانند کمیته امداد و بهزیستی مناطق محروم اعزام شده و به مشاوره تحصیلی و توانمندسازی تحصیلی در رشته‌های مختلف می‌پردازند.

قزل‌سفلی همچنین از تدوین دو بسته تبین آمریکاشناسی و ایران‌شناسی خبرداد و گفت: در این زمینه معتقدیم چرا نباید به واقعیت‌های آمریکا در حوزه‌های فرهنگی و اقتصادی پرداخت، امروز آمریکا قبول کرده که از چین عقب افتاده و چرا نباید جوانان ما این را بدانند. همچنین باید ظرفیت‌های ایران اسلامی به صورت مقایسه‌ای با رژیم صهیونیستی تحلیل شود.

فرمانده بسیج دانشجویی استان فارس در ادامه با بیان اینکه شعار امسال هفته بسیج  "بسیج دانشجویی محورعلم، تببین وحدت و خدمت‌رسانی است"  به تشریح برنامه های هفته بسیج پرداخت و گفت: از مهم‌ترین برنامه ها، تشکیل کارگروه دانشجویی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، برگزاری 50 گردهمایی تجمیعی فرزندان امام روح الله در شهرستان‌های مختلف فارس، اختتامیه جشنواره استانی قرآنی در هشتم آذر 97، برگزاری اردوی رزمی و فرهنگی، برگزاری مسابقه‌های ورزشی، نمایشگاه فرهنگی کتاب و عکس، دیدار و سرکشی از خانواده‌های معظم شهدا ، اعزام مشاوران و مشاوره به خوابگاه‌های دانشجویی، برگزاری میزگرد رسانه‌ای در صدا و سیما و آموزش‌های هنری در فضای مجازی است.

وی با اشاره به آغاز سی سالگی بسیج دانشجویی اظهار داشت: بسیج دانشجویی امروز به خوبی  توانسته در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در عرصه‌های فرهنگی،  کشاورزی، سلامت، گردشگری و صنعت نقش‌آفرین باشد.

به گفته وی، از دیگر برنامه های هفته بسیج، حضور و سخنرانی دانشجویان در قالب شبکه تحلیلگران جوان انقلاب اسلامی در مدارس، مساجد و نمازجمعه‌ها از دیگر برنامه‌های بسیج دانشجویی است که 9 آذر در 70 تربیون نمازجمعه استان فارس انجام می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها