English

سخنگوی وزارت خارجه:

دنیا نظاره‌گر فروپاشی اخلاقی غرب در قاب دردآور ‎غزه هستند

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ابراز داشت: جهانیان نظاره‌گر افول و فروپاشی اخلاقی غرب در قاب دردآور و تأثر برانگیز ‎غزه هستند.

دنیا نظاره‌گر فروپاشی اخلاقی غرب در قاب دردآور ‎غزه هستند
به گزارش خبرگزاری موج

، ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه  در پیامی در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: «آمریکا و اروپا چند دهه‌ متمادی است که از "ارزش‌های جهان شمول" خود، که به زعم آنها بر ارزش‌های دیگر جوامع انسانی جهان برتری دارند، سخن رانده و با همه توان تلاش نموده‌اند جهان را به این باور برسانند که پذیرش این ارزشها ضرورتی اجتناب ناپذیر است و تنها با جهان شمول شدن آنهاست که دنیا مکان امن تر و بهتری برای زندگی ابناء بشر خواهد بود.

گذشته از کارنامه سیاه عملکرد آمریکا و اغلب بازیگران مدعی اروپایی در مناطق مختلف جغرافیایی در قرنهای گذشته -که سیاهی آن با هیچ ترفند و رنگی و نیز با بزرگ نمایی ارزش‌های کاذب، از حافظه تاریخ و خاطره بشری پاک نخواهد شد- مناطقی مانند غرب آسیا و شمال آفریقا که خود قربانی رفتارهای بدوی این مدعیان توسعه طلب در قرون گذشته بوده اند، در طول حدود دو دهه گذشته نیز با تحمل خسارات سنگین مادی و معنوی ناشی از چند جنگ خانمانسوز، ماهیت حقیقی این به اصطلاح ارزش‌ها را با همه وجود و با خون و گوشت و پوست و استخوان خود و بهترین عزیزان شان درک کرده‌اند.

اکنون و در قرن بیست و یکم، نه فقط ملتهای مناطق جغرافیایی گفته شده، بلکه همه جهانیان با چهره حقیقی مدعیان این ارزشها و عناصر شکل دهنده ارزش‌های تولیدی آنان آشنا می‌شوند.

قریب به چهار ماه است که محاصره کامل همراه با جرم و جنایت علیه ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار انسان در یک زندان بدون سقف به نام باریکه غزه، کشتار گسترده زنان و کودکان، جلوگیری از دسترسی مجروحان به دارو، جنایات جنگی و نسل‌کُشی فلسطینیان توسط رژیم اسرائیل، مورد تأیید و تشویق تولیدکنندگان و مروّجان ارزشهای آمریکایی- اروپایی قرار دارد.

در تازه ترین اقدام، تعدادی از کشورهای غربی مدعی همین ارزش‌ها، اندک کمکهای به ظاهر انسان‌دوستانه خود به آوارگان و ساکنین فلسطین را که توسط نهاد بین‌المللی "آنروا" صورت می‌گرفت، به بهانه‌های واهی متوقف نمودند تا راه را برای سرعت بخشیدن به عملیات کوچاندن اجباری فلسطینیان از غزه و کرانه غربی هموارتر نمایند.

براستی که آمریکا و اروپا در چهارماه اخیر از زمان آغاز بحران غزه تاکنون، در شناساندن و گسترش ارزش‌های مورد نظر خود، بسیار موفق عمل کرده‌اند! به رغم برخی شعارها و نمایش‌های انساندوستانه، اما چشم پوشی عملی آنان نسبت به کشتار جمعی مردم غزه، سلاخی کودکان و زنان، بازگذاشتن دست صهیونیست‌ها برای کشتار جمعی فلسطینیان از طریق گرسنگی دادن و تشدید آوارگی، توقف کمکهای حداقلی انسان‌دوستانه در عین گسترش صدور تسلیحات و تجهیزات نظامی و ابزارهای کشتار جمعی برای رژیم اشغالگر و متهم به ارتکاب جنایتِ نسل‌کُشی، جلوه‌های دهشتناکی از درخشش ارزش‌های آمریکایی- اروپایی پیش چشم جهانیان است.

جهانیان نظاره‌گر افول و فروپاشی اخلاقی غرب در قاب دردآور و تأثر برانگیز ‎غزه هستتد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه