موج
کدخبر : ۴۸۴۵۱۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-484516
وزیر دفاع:

وزارت دفاع اولویت بخشی فضا، پدافند هوایی، موشکی و پهپادی را دستور کار دارد

وزارت دفاع اولویت بخشی فضا، پدافند هوایی، موشکی و پهپادی را دستور کار دارد

امیر سرتیپ آشتیانی درجمع معاونان و مدیران وزات دفاع تدارک اثر بخش حوزه امنیت و دفاع در مسیر بازدارندگی موثر را از دیگر اهداف وزارت دفاع بر شمرد.

به گزارش خبرگزاری موج، وزیر دفاع تصریح کرد: نمونه های این تدارک اثر بخش را می توان در پهپاد هایی که در هفته گذشته تحویل نیروهای مسلح گردید، دید و ارائه این دستاوردها استمرار خواهد داشت .

وزیر دفاع همچنین از خود اتکایی، شبکه محوری، هسته دانا و شبکه توانا با هوشمند سازی سامانه، بومی سازی و توجه به ذخیره سازی راهبردی به عنوان دیگر اقدامات وزارت دفاع نام برد و افزود: ما در حال حاضر بیش از ۱۴۰۰ پروژه تحقیقاتی را با بهره وری میانگین ۸۰ درصد پیشرفت دنبال می کنیم.

امیر سرتیپ آَشتیانی با بیان اینکه محصولات ما باید مطابق با فناوری های روز دنیاو نیاز بومی خودمان باشد، افزود: آموزش نیز در کنار ساخت این محصولات باید مورد توجه قرار گیرد و اگر مجموعه ای که این تجهیزات را تحویل می گیرد از آموزش های لازم برخوردار باشد، قطعا اثرگذاری آن بیشتر خواهد بود؛ همچنین شجاعت به کار گیری هم بسیار مهم است و این از ویژگی های ارتش ما است که آموزش لازم و جرات و شجاعت به کارگیری تجهیزات را دارا است و این قدرت آفرین خواهد بود.

وزیردفاع با بیان اینکه حرکت در مسیر توجیه راهبردی بخش های کشوری به منظور ارتقای روحیه و اطمینان بخشی و هماهنگ سازی با ارائه قابلیت ها، ظرفیت ها و توانمندی های نظامی و تجهیزاتی از دیگر اقدامات وزارت دفاع می باشد، افزود: ایجاد زیر ساخت ها و تقویت سامانه های ملی،ارتباطی، اطلاعاتی و سایبری به منظور جلوگیری از غافلگیری راهبردی و استمرار عملیات آفندی و پدافندی در فضای تهدید با هدف عمق بخشی راهبردی و به کارگیری قدرت نرم نیز از اقدامات مهمی است که توسط وزارت دفاع دنبال می شود که به همین منظورشبکه ملی اطلاعات و مرکز راهبردی دفاعی ودجا تشکیل شده است که به دنبال آن هستیم که این مرکز به سمت سازمان شدن حرکت کند.

امیر سرتیپ آشتیانی با بیان اینکه تقویت مبانی و ارکان مدیریت سازمان به سمت خلاقیت، انعطاف پذیری، انضباط و تصمیم گیری شجاعانه و قاطعانه از دیگر اقدامات ما در وزارت دفاع بوده است گفت: ما با انتصاب نیروهای شایسته توانستیم قدم های مثبتی را در مسیر به نتیجه رسیدن راهبردهای خود برداریم. وزیر دفاع با بیان اینکه گسترش، تقویت و حمایت شبکه همکاران و شرکت های دانش بنیان در مسیر تحقیق، توسعه و تولید و کمک به مجموعه های وزارت دفاع از اولویت های وزارت است از تداوم فعال و پر حجم همکاری با دانش بنیان ها خبر داد.

وزیر دفاع تاکید کرد: معماری وزارت دفاع بر پایه واقعیت انگاری خردمندانه دکترین دفاعی، امنیتی، و ماموریت محوری در حال انجام است تا پاسخگویی مناسبی را که ریس جمهور محترم و مجلس محترم‌شورای اسلامی از وزیر دفاع انتظار دارد، داده شود و در معماری جدید یک شرایط به روز تری تدوین خواهد شد که بتواند این موضوع کاملاً محقق گردد.

امیر سرتیپ آشتیانی اولویت بخشی به فضا، پدافند هوایی،موشکی، پهپادی و عرصه های جنگ شناختی را از برنامه های اصلی وزارت دفاع خواند و اظهار داشت: در فرمایشات فرمانده معظم کل قوا این موضوع نمایان می گردد که مسئولین کشوری نسبت به توانمندی های نظامی توجیه شوند؛ این کار در مجموعه ستادکل در مقطعی دنبال می شد و در حال حاضر وزارت دفاع این امر مهم را جزو مسئولیت های خود می داند و در قالب نمایشگاه هایی که برگزار و گزارش هایی که ارائه می شود،مجموعه های مختلف کشور را در جریان آخرین دستاوردهای نظامی و دفاعی قرار می دهد و با این توانمندی ها آشنا می سازد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه