موج
کدخبر : ۴۶۵۵۸۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-465582
نایب رئیس اول کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات در گفتگو با خبرگزاری موج:

بودجه رتبه بندی معلمان از محل تبصره 16

بودجه رتبه بندی معلمان از محل تبصره 16

مهرداد گودرزوند چگینی گفت: در لایحه بودجه 1401 اعتبار مورد نیاز برای رتبه بندی معلمان تعیین شده، از این رو اجرای آن هیچ ارتباطی با کسری بودجه و ... پیدا نمی کند و وزارت آموزش و پرورش باید این طرح را به طور کامل اجرا کند.

نایب رئیس اول کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج ضمن اشاره به اینکه اعتبارات رتبه بندی معلمان از محل تبصره  ۱۶ پیش بینی شده است، گفت: از آنجایی که در لایحه بودجه ۱۴۰۱ اعتبار مورد نیاز برای رتبه بندی معلمان تعیین شده، از این رو اجرای آن هیچ ارتباطی با کسری بودجه و ... پیدا نمی کند و وزارت آموزش و پرورش باید این طرح را به طور کامل اجرا کند.

مهرداد گودرزوند چگینی افزود: به همین دلیل مشکلی در تامین منابع اجرای رتبه بندی معلمان وجود ندارد و دولت می تواند تا پایان سال حقوق معلمان را براساس این طرح به طور کامل پرداخت کند. در واقع دولت برنامه هایی را برای تامین اعتبارات طرح های دیگر همچون همسان سازی حقوق بازنشستگان و ... از طریق مولدسازی دارایی ها اعلام کرده و این موضوع ارتباطی به طرح رتبه بندی معلمان ندارد، زیرا این طرق در قانون بودجه ۱۴۰۱ آمده است.

به گزارش خبرگزاری موج، آموزش پرورش در ماه های اخیر طی نامه ای به ادارت آموزش و پرورش استان ها اعلام کرده بود که اعتبارات لازم برای اجرای طرح رتبه بندی معلمان را ندارد، از این رو معلمان مهرآفرین باید مابه التفاوت حقوقی از ابتدای سال ۱۴۰۱ تا پایان شهریور را دوباره پس بدهند.

توجیه وزارت آموزش و پرورش این بود که کد رتبه بندی معلمان مهر آفرین از ابتدای مهر ماه ثبت شده است، به همین دلیل از همان زمان مشمول اصلاح حقوق بر مبنای طرح رتبه بندی خواهند بود، این در حالی است که نمایندگان مجلس معتقدند که مجلس در قانون بودجه ۱۴۰۱ بدون هیچگونه شرطی قانون رتبه بندی معلمان را لازم الاجرا دانسته و همه معلمان در یک سطح مشمول این قانون هستند.

 

بیشتر بخوانید:

احتمال استیضاح وزیر آموزش و پرورش با نقض قانون رتبه بندی معلمان / قانون برای معلمان مهرآفرین یکسان با سایرین است

استیضاح وزیر آموزش و پرورش در مجلس کلید خورد

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه