موج
کدخبر : ۴۰۱۶۲۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-401628

برابر تصویب شورای عالی نشان‌ها در ارتش جمهوری اسلامی ایران، نشان فداکاری به شهید «اسماعیل ذهتابچی» تعلق گرفت.

به گزارش خبرگزاری موج و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ارتش، برابر تصویب « شورای عالی نشان‌ها » در ارتش، به‌پاس رشادت و مدیریت جهادی در صحنه‌ها و برهه‌های سرنوشت‌ساز دوران پیروزی انقلاب و دفاع مقدس و ایثار و بذل جان در اعتلای ایران سربلند اسلامی، نشان فداکاری به شهید والامقام ارتش اسلام؛ « اسماعیل ذهتابچی » که سرسختانه در خط مقدم دفاع از استقلال، تمامیت ارضی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایستاده‌اند، تعلق گرفت.

نشان فداکاری که اعطایی مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) به ارتش جمهوری اسلامی ایران است، نماد ایثار و از خودگذشتگی دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاه افسری امام علی(ع) ارتش است که در راه پاسداری از استقلال و تمامیت ارضی کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران مردانه ایستاده و دفاع کرده‌اند.

شهید اسماعیل ذهتابچی در سال ۱۳۲۲ در شهرستان بروجرد دیده به جهان گشود. در سال ۱۳۴۳ وارد نیروی دریایی شد و پس از تکمیل تحصیلات به‌منظور کسب مهارت‌ها و تخصص‌های لازم به خارج از کشور اعزام شد.

پس از مراجعت به کشور و خدمت در پایگاه هوادریا بوشهر، با احراز شایستگی‌های لازم، برای سپری کردن دوره‌های تکمیلی به خارج از کشور اعزام شد. شهید گرانقدر پس از بازگشت به میهن در سمت‌های کلیدی و حساس به انجام‌وظیفه پرداخته که ازجمله آن‌ها می‌توان به ریاست دایره طرح و آمار ناوگان بندرعباس و فرماندهی «گروه رزمی آبی-خاکی» اشاره کرد.

سرانجام این شهید والامقام در تاریخ ۷ آبان ماه ۱۳۶۰ بر اثر اصابت موشک به بالگرد به مقام شامخ شهادت نائل آمد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`