موج
کدخبر : ۴۰۰۱۲۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-400121

طی بیانیه‌ای اعلام شد؛

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با امضای بیانیه‌ای تأکید کردند که رزمایش فاتحان خیبر پیام‌آور صلح و اقتدار به کشورهای منطقه و هشدار به رژیم صهیونیستی است.

به گزارش خبرگزاری موج، تعدادی از نمایندگان مجلس بیانیه‌ای را در حمایت از رزمایش فاتحان خیبر در مرزهای شمال غرب کشور و هشدار به فتنه‌گران به ویژه رژیم صهیونیستی امضاء کردند.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

«هرگونه تغییرات ژئوپلیتیک منطقه و تغییر در مرزهای کشورهای همسایه، خط قرمز نظام جمهوری اسلامی ایران است و ما در مقابل هر اقدام بیگانگان در این خصوص کوتاه نمی‌آییم همچنان که تبدیل شدن خاک هیچ کشوری برای تحرکات رژیم صهیونیستی را برنمی‌تابیم.

رزمایش فاتحان خیبر در جداره مرزی ارس، پیام‌آور صلح و اقتدار به کشورهای منطقه و هشدار به رژیم صهیونیستی است. رابطه ما با مردم و کشورهای همسایه از جمله مردم مسلمان و کشور برادر، جمهوری آذربایجان دیرینه و پایدار است و هرگز اختلاف‌افکنی‌های دشمنان و القائات رژیم جعلی اسرائیل، این وحدت و برادری را نخواهد گسست.

در عین حال مردم ایران هرگز در مقابل تعرض و امنیت منطقه و مصالح کشور کوتاه نمی‌آیند. ایران اسلامی برادری و حُسن همجواری با کشورهای همسایه از جمله جمهوری آذربایجان را بارها به اثبات رسانده است. اظهارات تفرقه‌افکنانه و فتنه‌انگیز عده‌ای برخلاف حسن همجواری است و انتظار می‌رود دولت باکو هر چه زودتر با هرگونه فتنه‌انگیزی بیگانگان مخالفت نموده و با اقدامات تفرقه‌افکنانه مقابله نماید.

ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی بخصوص نمایندگان استان‌های شمال غرب کشور ضمن اعلام حمایت همه‌جانبه از رزمایش صلح فاتحان خیبر، از وزارت امور خارجه می‌خواهیم هشدار و تذکر نمایندگان مجلس شورای اسلامی را به دولت‌های بازیگر در حوزه قفقاز اعلام نماید».

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`