موج
کدخبر : ۳۹۵۴۳۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-395438

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در نشست امروز امیر ایرانی، فرمانده نیروی دریایی ارتش گزارش جامعی از پیشرفت نیروی دریایی از حیث سخت افزاری و نرم افزاری ارائه کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، محمود عباس زاده مشکینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در تشریح نشست عصر امروز خود اظهار داشت: در نشست امروز امیر ایرانی، فرمانده نیروی دریایی ارتش حضور یافت که گزارش جامعی از پیشرفت نیروی دریایی از حیث سخت افزاری و نرم افزاری به ویژه در اقیانوس هند ارائه کرد.

وی افزود: اقیانوس هند پرترافیک ترین اقیانوس دنیا است و رفت و آمد زیاد در آن زیاد است لذا بنا به دلیل مذکور و ژئواستراتژیک بودن، این منطقه مورد توجه دنیا است؛ بنابراین تهدیدات نیز زیاد است و در این راستا امیر ایرانی طی گزارشی از نقش مقتدر نیروی دریایی ارتش در ایجاد نظم و امنیت و رفع تهدیدها برای نمایندگان ارائه کرد.

عباس زاده ادامه داد: در ادامه جلسه امروز سردار صفری، جانشین پلیس امنیت ناجا حضور یافته و گزارشی از رویکردها و سیاست‌های اساسی پلیس امنیت ناجا ارائه کرد.

وی افزود: بر اساس گزارش ارائه شده، مدیریت اتباع خارجی بویژه با توجه به تحولات رخ داده در افغانستان، برنامه های پیش بینی شده برای مبارزه با قاچاق به ویژه مشروبات الکلی، برخورد با اراذل و اوباش، مبارزه با قاچاق سلاح های جنگی و شکاری، راهکار برای مدیریت و حفظ امنیت تجمعات قانونی و غیره از جمله اقدامات صورت گرفته است.

عباس زاده در ادامه با بیان دیگر جزئیات نشست امروز بیان کرد: گزارشی درباره آسیب پذیری‌هایی که در کشور وجود دارد و به حوزه مدیریت ناجا مرتبط است به کمیسیون ارائه شد. همچنین نوع همکاری کمیسیون در راستای کمک به تامین امکانات لجستیک مرتبط با ناجا نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها