موج
کدخبر : ۳۹۳۹۲۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-393921

نماینده اهواز:

نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی، سفر رییس‌جمهوری به خوزستان در اولین روزهای بعد از رای اعتماد مجلس به وزیران پیشنهادی را نویدبخش دانست و گفت: سفر رییس جمهوری به خوزستان نشان داد که دولت سیزدهم و مدیران این دولت با عزم راسخ پیگیر حل مشکلات مردم هستند.

به گزارش خبرگزاری موج، مجتبی یوسفی با اشاره به سفر اخیر رییس جمهوری به استان خوزستان گفت: پیام این سفر، سخت‌کوشی، ساده زیستی و مردمی بودن دولت سیزدهم بود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به ذخایر و منابع گسترده استان خوزستان و نقش مهم این استان در تولید ناخالص ملی افزود: استان خوزستان، ۱۴.۳ تولید ناخالص ملی کشور را به خود اختصاص می‌دهد و در این زمینه رتبه دوم کشور را دارد ولی متاسفانه مردم این استان با مشکلات زیادی مواجه هستند.

یوسفی افزود: حضور آیت‌الله رییسی در خوزستان، تنها ۲ روز بعد از روی کار آمدن دولت سیزدهم، پیام خوبی را برای مردم کشور داشت و نشان داد که رییس‌جمهوری و تیم مدیران وی با عزم راسخ پیگیر حل مشکلات مردم هستند.

وی به بازدید رییس‌جمهوری از آلوده‌ترین بیمارستان کرونایی‌ها در خوزستان و قرار گرفتن وی در کنار کادر درمان و بیماران اشاره کرد و گفت: این بازدید برای کادر درمان و بیماران روحیه‌بخش بود و امیدواریم که با اقدامات عملی دولت برای پرداخت معوقات کادر درمان همراه شود.

آب و فاضلاب خوزستان نیازمند اقدام عاجل است/ سفر رییس جمهوری به خوزستان نویدبخش بود

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از همدردی هم‌وطنان با مردم خوزستان در سیل سال‌های گذشته و تنش آبی امسال خوزستان، خاطرنشان کرد: در بحث آب و فاضلاب، خوزستان نیازمند اقدامات عاجل است. هزار و ۷۵۰ میلیارد تومان به فاضلاب اهواز  اختصاص یافته ولی در ۲ سال گذشته هیچ اقدامی صورت نگرفته است. ما نگرانیم در ماه‌های آینده بارندگی مثل سال‌های گذشته زیاد شود و بازهم فاضلاب وارد خانه‌های مردم شود.

 وی از انتقال مشکلات استان به رییس جمهوری در جریان بازدید خبر داد و گفت: سفر آیت الله رییسی به خوزستان نویدبخش بود و امیدواریم که مسئولان کشوری و محلی برای حل مشکلات اقدام فوری و ملموس انجام دهند.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکل بیکاری در استان خوزستان گفت: خوزستان ظرفیت تامین محصولات راهبردی کشور در حوزه امنیت غذایی را دارد اما متاسفانه طرح احیای ۵۵۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان‌های خوزستان و ایلام که ۲ دهه از عمر آن می‌گذرد، تنها ۴۰ درصد پیشرفت داشته است.

عضو کمیسیون عمران مجلس آیت‌الله رییسی را امید مردم خوزستان دانست و گفت: دغدغه همه مردم و نخبگان کشور و استان خوزستان این است که مدیران توانمند فارغ از حاشیه و نگاه‌های سیاسی در مسئولیت‌ها گمارده شوند تا سوءمدیریت باعث هدر رفتن منابع اختصاص یافته به استان نشود.

 وی اضافه کرد که این امیدواری وجود دارد که دولت جهادی و مردمی آیت الله رییسی ضمن حفظ عقلانیت و بدون شتاب‌زدگی مشکلات مردم خوزستان و کل کشور را کمتر کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها