موج
کدخبر : ۳۹۰۵۷۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-390575

گلرو در گفت وگو با موج:

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: ماجراجویی خطرناک اماراتی ها برای آنها بدون تبعات نخواهد بود.

عباس گلرو در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج با بیان اینکه آمریکا و رژیم صهیونیستی برای اینکه جمهوری اسلامی ایران را درگیر کنند یک دهه جنگ را در منطقه پیاده کردند، اظهار کرد: در جنگ سوریه دیدید که نتیجه معکوس شد. محور مقاومت تقویت و مسائل به نفع محور مقاومت تمام شد. 

وی با اشاره به اظهارنظرهای مقام‌های رژیم صهیونیستی افزود: حوزه امنیت رژیم صهیونیستی بسیار شکننده شده است و جنگ اخیر غزه هم مکانیزم امنیت آنان را زیر سؤال برد و اختلافات و منازعات در داخل این رژیم را گسترش داد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تصریح اینکه دولت ائتلافی پایدار نیست و هر لحظه و در بعد سیاسی امکان شکنندگی رژیم صهیونیستی وجود دارد، گفت: رژیم اشغالگر اسرائیل در حوزه همسایگی غزه، سوریه و لبنان احساس خطر شدید می‌کند؛ چون جریان مقاومت در این سرزمینها جاگیر و محکم شده است. 

گلرو تأکید کرد: تهدیدهای مقام‌های رژیم صهیونیستی علیه جمهوری اسلامی ایران نمایشی دال بر ضعف درونی آنهاست و این سرو صداها اعتبار و ارزشی ندارد.

وی خاطرنشان کرد: رژیم اسرائیل در حمله به لبنان، بلافاصله با 21 موشک کاتیوشا که قدیمی‌ترین موشک حزب الله است مواجه شد و حزب‌الله عمداً این مسئله را رسانه‌ای کرد که در وهله نخست نشان دهد هر تحرکی پاسخ خواهد داشت و ثانیاً موشک‌هایی که شلیک شد سلاح‌های راهبردی حزب الله که می‌تواند موجودیت صهیونیست را به خطر بیندازد نبود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اگر قرار باشد صهیونیست‌ها در منطقه وارد جنگ سنگین و فراگیر شوند، همان سلاح‌های مقاومت در اطراف آنها کافی است تا موجودیتشان را به خطر بیندازد و به نظرم آتش بس سریع و توقف حملات ناشی از درک مقام‌های رژیم صهیونیستی از این پیام حزب الله بود.

گلرو با تصریح اینکه تهدید کارایی خود را از دست داده است، گفت: جغرافیا و توانمندی ایران نشان می‌دهد معادلات منطقه به هم خورده، بنابراین صهیونیست‌ها با این حمله و راهبردهای رسانه‌ای دنبال این بودند که قواعد درگیری را تغییر دهند که پاسخ صریح و تندی گرفتند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تلاش صهیونیست‌ها برای عادی‌سازی روابط با کشورهای عربی اظهار کرد: طرح عادی‌سازی روابط آنان با کشورهای اسلامی غیر یکی دو کشور پیش نرفت. اماراتی‌ها هم در این زمینه یک ماجراجویی خطرناکی در پیش گرفتند که طبیعتاً تبعاتی برای آنان خواهد داشت. 

وی اضافه کرد: عربستان به‌رغم اینکه پشت پرده با صهیونیست‌ها زدوبند دارد، در مقابل افکار عمومی جرأت مصالحه آشکار با رژیم اسرائیل را نداشت. صهیونیست‌ها همچنین با فلسطینی‌ها قطع ارتباط کامل هستند و مردم فلسطین اجازه هر تعرضی را از آنان گرفته‌اند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها