موج
کدخبر : ۳۸۶۵۸۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-386587

دستیار وزیر امور خارجه:

وزیر امور خارجه ایران گفت: کشورهایی همچون کره جنوبی و ایتالیا، صرفاً واکسن کووید دیگران را تولید می‌کنند. لذا حق فروش ندارند و اختیار فروش در دست شرکت اصلی است. چین بیشترین واکسن ما را تأمین کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج، رضا زبیب دستیار وزیر امور خارجه ایران در صفحه شخصی خود در توئیتر و در واکنش به انتقاد یکی از کاربران در خصوص هدیه واکسن از طرف ژاپن گفت: هدیه دادن و گرفتن میان ملت‌ها مرسوم است. ما هم در حادثه نیروگاه هسته‌ای ژاپن به این کشور کمک هدیه دادیم که به گرمی پذیرفت و قدردانی کرد.

وی ادامه داد: ابتدای کووید -۱۹ به چین هم ماسک هدیه دادیم. هدف نهایی ما، تأمین واکسن است. لذا هم می‌خریم، هم هدیه می‌پذیریم و هم تولید می‌کنیم.

دستیار وزیر امور خارجه کشورمان در امور آسیا و اقیانوسیه هم چنین در واکنش به یکی دیگر از کاربران، از تلاش برای خرید واکسن خبر داد و گفت: تلاش مؤثری برای خرید بزرگ انجام شده که به دلیل مصلحت تأمین واکسن و روش من برای وعده ندادن، اجازه بدهید مسکوت بماند.

زبیب افزود: اما کشورهایی همچون کره جنوبی و ایتالیا، صرفاً واکسن کووید دیگران را تولید می‌کنند. لذا حق فروش ندارند و اختیار فروش در دست شرکت اصلی است. چین بیشترین واکسن ما را تأمین کرده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها