موج
کدخبر : ۳۸۰۹۱۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-380913

مجتبی ذوالنوری:

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با انتقاد از سیاست‌های استعماری آمریکا و نظام سلطه در جهان، گفت: جمهوری اسلامی ایران با دخالت قدرت‌های سلطه گر در امور داخلی دیگر کشورها به شدت مخالفت است.

به گزارش خبرگزاری موج، نشست مجازی (وبینار) رئیس کمیسیون دائمی امور بین الملل مجلس نمایندگان جمهوری بلاروس با رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

آندره ساوینیخ، رئیس کمیسیون دائمی امور بین الملل مجلس نمایندگان جمهوری بلاروس با مجتبی ذوالنوری، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی و ابوالفضل عمویی، رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری بلاروس طی نشست مجازی (وبینار) به گفتگو و تبادل نظر پرداختند.

مجتبی ذوالنوری در ابتدای این نشست به سابقه ارتباطات دوستانه و رو به رشد دو کشور در عرصه‌های مختلف اشاره کرد و گفت: توسعه و تقویت مناسبات دوستانه فیمابین دو کشور در همه عرصه‌ها مورد توجه و پیگیری جمهوری اسلامی ایران قرار دارد.

وی افزود: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از روند گسترش همکاری‌ها و ارتباطات دو کشور در عرصه‌های مختلف و مورد علاقه حمایت می‌کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از سیاست‌های استعماری آمریکا و نظام سلطه در جهان، گفت: جمهوری اسلامی ایران با دخالت قدرت‌های سلطه گر در امور داخلی دیگر کشورها به شدت مخالفت است و در همین راستا از ابتدا فشارها، تحریم‌ها و دخالت‌های غرب در امور داخلی جمهوری بلاروس و در نظر نگرفتن استقلال و حق تعیین سرنوشت مردم بلاروس از سوی سردمداران آمریکا و همپیمانان غربی اش که مدعیان دروغین دموکراسی و حقوق بشر هستند را قویاً محکوم کرد.

وی افزود: ما معتقدیم که کشورهای قربانی خصومت‌های زیاده خواهانه غرب می‌توانند با اتحاد و یکپارچگی، با اینگونه اقدامات غربی‌ها مبارزه کنند و از اثرات مخرب و منفی آن بکاهند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در ادامه این نشست، گفت: نمایندگان مجالس دو کشور باید نقش مؤثر خود را در تحکیم و تقویت همکاری‌ها و کمک به دولت‌ها در برداشتن موانع موجود در مسیر توسعه ارتباطات فیمابین دو کشور ایفا کنند.

کشورهای غربی در پی حفظ قدرت رو به افول خود هستند

ابوالفضل عمویی، رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و بلاروس نیز در این نشست مجازی، گفت: شناسایی زمینه‌های مختلف همکاری و کمک به رفع موانع موجود از جمله اقداماتی است که باید از سوی گروه‌های دوستی پارلمانی در مجالس دو کشور مورد توجه جدی قرار گیرد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه با انتقاد از سیاست‌های سلطه گرانه آمریکا و همپیمانانش، گفت: آمریکا و برخی کشورهای غربی در پی حفظ قدرت رو به افول خود در تلاش هستند و ابزارشان تحریم، اعمال فشار و دخالت مستمر در سیاست و امور داخلی کشورهای مستقل جهان است.

وی افزود: اتحاد ایران، بلاروس و دیگر مخالفان هژمونی غرب در جهان عامل مهمی در ناکامی فتنه‌ها و بحران سازی های آمریکا و سلطه گران غربی است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پایان این دیدار با برشمردن زمینه‌های مختلف همکاری دو کشور، نسبت به افزایش بیش از پیش سطح مبادلات و ارتباطات فیمابین ابراز امیدواری کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها