موج
کدخبر : ۳۷۹۵۲۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-379526

قالیباف در پاسخ به تذکر سلیمی:

رئیس مجلس گفت: فرصت سه ماهه آژانس تا اول خرداد ماه بود و بر این اساس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی حق دسترسی به تصاویر و اطلاعات سازمان انرژی اتمی را ندارد و روز گذشته هم در این باره بحث و تصمیم‌گیری شد.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات در مجلس در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی طی تذکری شفاهی، گفت: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی سه ماه فرصت داشت که به تعهدات خود عمل کند، اما اینگونه نشد و روز گذشته هم فرصت قانونی آن‌ها به اتمام رسید.

وی ادامه داد:  بر اساس قانون باید همه تصاویر و فیلم‌هایی که توسط دوربین‌های سازمان انرژی اتمی ضبط شده است، پاک شود و انتظار ما از رئیس سازمان انرژی اتمی این است که هر چه سریع‌تر خبر دهد که فرصت آژانس تمام شده و ذخیره تصاویر و فیلم‌ها پاک شده است.

عضو هیئت رئیسه مجلس تاکید کرد: ما به هیچ وجه نباید اجازه دهیم که نحوه اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها مانند قانون اقدام متقابل در اجرای برجام شود چرا که آن قانون به خوبی اجرا نشد.

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی خطاب به رئیس مجلس، گفت: به رئیس سازمان انرژی اتمی دستور دهید در این زمینه تاخیر نکند و باید ذخایر فیلم‌ها و تصاویر در دوربین‌های سازمان انرژی اتمی حذف شود و همه باید بدانند مجلس به اجرای قانون تاکید دارد و مجلس یازدهم مانند مجلس قبلی نیست.

محمد باقر قالیباف در پاسخ به تذکر سلیمی، گفت: ما مصمم هستیم که قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران در زمان‌های مشخص و بر اساس مصوبات اجرا شود و مقام معظم رهبری هم بار‌ها بر این موضوع تاکید فرمودند.

وی اظهار کرد: فرصت سه ماهه آژانس تا اول خرداد ماه بود و بر این اساس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی حق دسترسی به تصاویر و اطلاعات سازمان انرژی اتمی را ندارد و روز گذشته هم در این باره بحث و تصمیم‌گیری شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:
 • پاسخ

  در مقابل این اقدام ایران باز هم امریکا هیچ اهمیتی نخواهد داد و هیچ اقدامی نخواهد کرد

  حتی اگر ایران اعلام کند که اورانیوم 100 درصد غنی شده در اختیار دارد و اماده ساخت سلاح هسته ایست باز هم امریکا اهمیتی نمی دهد


  سلاح هسته ای مطلقا وجود خارجی ندارد

  و دلیل اهمیت ندادن امریکا همین موضوع است.

  سلاح هسته ای یک تفنگ خالیست و هیچگاه ماشه ان چکانده نخواهد شد.

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
 • گزارش
 • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها